Oskarový režisér McQueen prekvapil priaznivcov: Chce skúsiť niečo úplne nové | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Oskarový režisér McQueen prekvapil priaznivcov: Chce skúsiť niečo úplne nové

Steve McQueen
Steve McQueen
Zdroj: SITA/Joel C Ryan/Invision/AP
04.11.2018 18:00

LONDÝN - Anglický filmár Steve McQueen by rád režíroval muzikál. Štyridsaťdeväťročný rodák z Londýna to uviedol v televíznom programe The Andrew Marr Show.


"Chcem spraviť muzikál. Chcem sa spraviť šťastným. Svet je teraz taký temný, neistý a nejasný, a mám pocit, že chcem byť šťastný a spraviť šťastnými nás všetkých," vyjadril sa režisér, ktorého najnovší film Vdovy začnú premietať v slovenských kinách od 29. novembra.

Steven Rodney McQueen debutoval v roku 1993 krátkometrážnou snímkou Bear, v ktorej stvárnil aj jednu z dvoch postáv. Nasledovalo viacero ďalších krátkych filmov ako napríklad Five Easy Pieces (1995), Exodus (1996), Deadpan (1997) či Gravesend (2007). Jeho celovečerným debutom bola dráma Hlad (2008) v hlavnej úlohe s Michaelom Fassbenderom. Ten si zahral aj v ďalších dvoch McQueenových celovečerných filmoch - Hanba (2011) a 12 rokov otrokom (2013). Druhá menovaná snímka získala Oscara pre najlepší film, ktorého dostal aj McQueen ako jeden z producentov. Filmár má okrem toho na konte napríklad aj dve ceny BAFTA, Zlatú kameru z MFF Cannes, dve Európske filmové ceny, dve Independent Spirit Awards a množstvo ďalších ocenení z filmových festivalov a od kritikov.


Galéria

Steve McQueen Steve McQueen Steve McQueen Steve McQueen

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články