Kráľovská svadba: Alžbeta II. vydáva ďalšiu vnučku | Topky.sk

Pondelok, 17. jún 2019. Meniny má Adolf, zajtra Vratislav.

Kráľovská svadba: Alžbeta II. vydáva ďalšiu vnučku

Kráľovná Alžbeta II.
Kráľovná Alžbeta II.
Zdroj: TASR
11.10.2018 17:00

LONDÝN - Britská princezná Eugenie a jej snúbenec Jack Brooksbank si v piatok povedia svoje "áno". Svadba sa bude konať v Kaplnke svätého Juraja, kde sa v máji uskutočnil sobáš Harryho a Meghan, vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu.


Snúbenci pozvali na svoj veľký deň 1 200 zástupcov širokej verejnosti, zástupcov charít, ktoré podporujú, zástupcov windsorskej komunity a deti zo škôl, ktoré navštevovala princezná. Všetci zmienení pozvaní budú mať možnosť vidieť prichádzať hostí a samotný obrad im sprostredkuje živý prenos.

Dvojici príde zaspievať aj Andrea Bocelli. Päťposchodovú svadobnú tortu začala v stredu v Buckinghamskom paláci vyrábať Sophie Cabot, ktorá prezradila, že okrem iného použije 400 vajec, najmenej 53 balení nesoleného masla, 15 kilogramov organickej múky a 20 kilogramov cukru. S výrobou cukrových kvetov a lístia, ako napríklad brečtanu, žaluďov či javorových kvetov, začala už v júli.

Dvojica, ktorá sa zoznámila pred niekoľkými rokmi počas lyžovačky, sa zasnúbila v januári v Nikarague. Eugenie si po svadbe ponechá svoj titul a bude mať možnosť rozhodnúť sa, či si vezme manželovo priezvisko.

Princezná Eugenie je mladšou dcérou princa Andrewa, druhého syna kráľovnej Alžbety II., a jeho bývalej manželky, vojvodkyne z Yorku Sarah Ferguson. Je deviatou v línii následníctva na britský kráľovský trón. Princezná je patrónkou viacerých charitatívnych organizácií, ako napríklad Teenage Cancer Trust, European School of Osteopathy či Elephant Family.


Galéria

Kráľovná Alžbeta II. Britská princezná Eugenie s Britská princezná Eugenie s Britská princezná Eugenie a Kráľovná Alžbeta II.

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články