°C

Streda, 5. august 2020. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Neckář o končiacej kariére Kubišovej: Martu chce prehovoriť!

Marta Kubišová a Václav Neckář
Marta Kubišová a Václav Neckář
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa,Michal Svítok
01.07.2018 16:00

PRAHA - Česká peváčka Marta Kubišová vlani ukončila kariéru. Jej kolega Václav Neckář je však presvedčený, že ju dokáže prehovoriť, aby si to rozmyslela. S bratom Jánom boli hosťami na Rádiu Impuls.


Marta Kubišová vlani na jeseň oslávila 75. narodeniny a skončila sa spevom. Neckář, ktorý s ňou a Helenou Vondráčkovou spieval v kapele Golden Kids, si myslí, že to nie je definitívne. „S Martou si voláme. Určite ju prehovorím,“ povedal Neckář.

Prezradil, že sa vída s Karlom Gottom, ktorý na novom albume naspieval hit Chci tě líbat, ktorý v minulosti preslávil Neckář. Naopak, s režisérom Jiřím Menzelom, v ktorého filmoch Ostře sledované vlaky alebo Skřivánci na niti spevák hral, veľmi nie. „Jirka nie je ešte úplne v poriadku. V nemocnici som za ním bol asi päťkrát a dúfajme, že sa jeho zdravotný stav zlepší,“ dodal.

Neckář pred šestnástimi rokmi prekonal mozgovú mŕtvicu. Potom musel začať úplne od začiatku. V rádiu prezradil, že mu na vystúpeniach pomáha čítacie zariadenie. S následkami po mŕtvici sa vysporiadava statočne. „Áno, ale tie texty, slová vo vetách, to je problém. Bohužiaľ, aj všetky texty všetkých ľudových pesničiek sú absolútne preč,“ priznal Neckář, ktorý s bratom Janom vystúpi 27. júla na festivale Benátská a 13. októbra na Českom mejdane. Informácie priniesol portál iDNES.cz.


Galéria

Marta Kubišová a Václav Marta Kubišová Václav Neckář Václav Neckář Václav Neckář

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články