Jeden z najvýznamnejších režisérov v rukách polície: Obvinili ho zo sprenevery! | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Jeden z najvýznamnejších režisérov v rukách polície: Obvinili ho zo sprenevery!

Kirill Serebrennikov
Kirill Serebrennikov
Zdroj: SITA/AP Photo/Damir Yusupov
22.08.2017 16:30

MOSKVA - Ruský najvyšší vyšetrovací orgán zadržal jedného z najvýznamnejších divadelných režisérov Kirilla Serebrennikova a viní ho zo sprenevery. Serebrennikov je jedným z najuctievanejších režisérov krajiny, pričom je známy svojimi trúfalými inscenáciami, v ktorých si doberá spoločenské pomery Ruska a narastajúci konzervativizmus.


Umelca podozrievajú zo sprenevery 68 miliónov rubľov (v prepočte približne 980-tisíc eur) z vládnych prostriedkov, vyčlenených na podporu produkcie v jeho divadle. Vyšetrovatelia 47-ročného Serebrennikova zadržali prvý raz už v máji, po vypočúvaní ho ale zakrátko prepustili.

Vyšetrovatelia stíhajú aj účtovníka divadla spolu s jedným z manažérov, ktorí sú v dočasnej zadržiavanej väzbe, ďalšiemu manažérovi nariadili do začiatku súdneho procesu domáce väzenie. Médiá začiatkom tohto mesiaca informovali, že účtovník svedčil proti režisérovi. Serebrennikov všetky obvinenia popiera. Jeho podporovatelia považujú celý proces za odplatu konzervatívcov v Kremli za jeho satirickú hru o ruskej byrokracii.


Galéria

Kirill Serebrennikov Kirill Serebrennikov

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články