Finančné problémy: Americký raper neplatil splátky... Žaloba! | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Finančné problémy: Americký raper neplatil splátky... Žaloba!

Tyga
Tyga
Zdroj: SITA/AP
29.11.2016 16:30

LOS ANGELES - Americký rapper Tyga čelí žalobe za neplatenie splátok za auto. Tú naňho podal istý Alex Benedict, od ktorého si interpret prenajal červené Ferrari 488. Podľa právnych dokumentov, ktoré prenajímateľ podal na vyššom súde v Orange County, s interpretom uzavrel v máji ohľadom luxusného automobilu dohodu.


Hudobník mu však údajne nezaplatil viacero splátok, čo v auguste viedlo k odobratiu vozidla. Tyga neskôr mohol auto používať ešte do 9. októbra, ale aj túto dohodu porušil, a tak mu ho v novembri znova odobrali.

"Snažili sme sa s Tygom a jeho zástupcami pracovať, predtým, než sme podali žalobu. Nanešťastie, ignorovali všetky naše žiadosti o vrátenie vozidla a donútili nás konať," vyjadril sa v pondelok Benedictov právnik Ron Chini pre denník New York Daily News. Prenajímateľ od 27-ročného rodáka z Comptonu v Kalifornii súdnou cestou požaduje odškodné 150-tisíc dolárov (v prepočte približne 141 669 eur) a zároveň aj zaplatenie právnych a represívnych poplatkov. 

Tyga
Zdroj: SITA/AP

Pre Tygu to nie je prvý súdny spor súvisiaci s finančnými problémami. Rapper svojho času čelil žalobám za neplatenie nájomného za byt v Malibu či za poškodenie domu v Los Angeles. Okrem toho 28. novembra ukončil spor so šperkárom Jason Arashebenom, ktorému vyplatil dlh takmer 280-tisíc dolárov (zhruba 264-tisíc eur). 

Tyga, vlastným menom, Micheal Ray Stevenson, odštartoval kariéru v roku 2007, keď vydal debutový mixtape Young On Probation. O rok neskôr vydal svoju prvú štúdiovku No Introduction, po ktorej nasledovali nahrávky Careless World: Rise of the Last King (2012), Hotel California (2013) a The Gold Album: 18th Dynasty (2015). Na konte má ďalších 18 mixtapeov a tri kompilačné albumy. S Chrisom Brownom vydal vlani spoločnú nahrávku Fan Of A Fan: The Album. 


Galéria

Tyga Tyga Tyga Tyga Tyga

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články