Nezabudnuteľný Vinnetou je navždy preč: Hrdina nášho detstva zomrel v náručí svojej ženy | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Nezabudnuteľný Vinnetou je navždy preč: Hrdina nášho detstva zomrel v náručí svojej ženy

Pierre Brice
Pierre Brice
Zdroj: SITA; Facebook
06.06.2015 13:00

PARÍŽ - Zomrel francúzsky herec Pierre Brice, ktorý sa preslávil predovšetkým nezabudnuteľnou úlohou apačského náčelníka Winnetoua. Mal 86 rokov. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na hercov manažment a právnika.


Umelec podľa agentúry skonal v náručí svojej ženy v nemocnici pri Paríži. Miesto, kde Brice zomrel, manažment nespresnil. Príčinou smrti bol vraj zápal pľúc.

Pierre Louis le Bris, ako znie vlastné meno herca, sa narodil 6. februára 1929 v Breste v starej francúzskej šľachtickej rodine. Do sŕdc divákov najmä v strednej Európe, vrátane Čechov a Slovákov, sa zapísal ako predstaviteľ Winnetoua v množstve západonemeckých dobrodružných filmov natočených v 60. rokoch na motívy románov spisovateľa Karla Maya. Úspešnú sériu odštartoval v roku 1962 Poklad na Striebornom jazere.

Nezabudnuteľný Vinnetou je navždy
Zdroj: SITA, Youtube

Brice pritom úlohu apačského náčelníka dostal úplne náhodou. Pôvodne bolo adeptov viac, ale režisér Harald Reinl potom, čo francúzskeho herca videl na jednom festivale, nestál o nikoho iného. Briceovi sa však spočiatku Vinnetou veľmi nepozdával, ale nakoniec ho pretvoril do svojej celoživotnej úlohy.

Nezabudnuteľný Vinnetou je navždy
Zdroj: SITA, Youtube

 


Galéria

Pierre Brice Pierre Brice Pierre Brice

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články