Nedeľa14. júl 2024, meniny má Kamil, Lara, zajtra Henrich

Zomrel člen legendárnej skupiny: Podľahol zákernej chorobe!

Clifford Adams
Clifford Adams (Zdroj: FB)

LOS ANGELES - Vo veku 62 rokov zomrel trombonista americkej kapely Kool & the Gang Clifford Adams. Muzikant v pondelok 12. januára v New Jersey prehral boj s rakovinou pečene. Rodina a priatelia zosnulého pritom zbierali peniaze na jeho liečbu, pretože hudobník nemal zdravotné poistenie. Počas hospitalizácie v Capital Health Regional Medical Center v Trentone sa snažili získať financie na transplantáciu pečene, a to aj za pomoci organizácie Jazz Bridge, ktorá pomáha džezovým či bluesovým interpretom v núdzi.

Na smutnú správu už reagoval trubkár formácie Kool & the Gang Michael Ray. "Bol mojím najbližším a najstarším kamarátom. Ak ste Cliffa poznali, poznali ste aj jeho nákazlivý úsmev a silného ducha," uviedol Ray v rozhovore pre portál Nj.com, pričom kolegu označil za najlepšieho trombonistu na svete. 

Clifford Adams bol známy práve vďaka kapele Kool & the Gang, ktorá má na konte hity Jungle Boogie, Celebration, Get Down On It, Ladies' Night, Fresh alebo Cherish. S formáciou nahral albumy ako napríklad Everybody's Dancin' (1978), Ladies' Night (1979), Something Special (1981), As One (1982), In the Heart (1983), Emergency (1984), Forever (1986), Unite (1992) či Kool for the Holidays (2013). Okrem toho svoj talent predstavil aj v zoskupeniach ako The Stylistic, Patti Labelle and the Bluebells, Duke Ellington Orchestra a spolupracoval aj s mnohými ďalšími. Na konte má sólové albumy The Master Power (1998), Love’s Gonna Get You (2004) či I Feel Your Spirit (2006). 

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu