°C

Utorok, 19. január 2021. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Zábery, ktoré ste nemali vidieť: Takto sa hollywoodske hviezdy strápňovali na kastingoch!

Brad Pitt na jednom z prvých kastingov pohorel - nepamätal si slová a rolu nezískal.
Brad Pitt na jednom z prvých kastingov pohorel - nepamätal si slová a rolu nezískal.
21.08.2014 20:00

LOS ANGELES – Pre vysnívanú rolu museli tvrdo makať! Hoci dnes im svet americkej kinematografie leží pri nohách a denne odmietajú množstvo ponúk, kedysi sa áčkové herecké hviezdy museli poriadne snažiť na kastingoch. Pozrite si zbierku videí, ktoré pochádzajú od vychytených hollywoodskych režisérov a dokazujú, že aj bohaté a slávne celebrity sú len ľuďmi a majú svoje chyby.


Dostali poriadne zabrať! Ak si niekto v hollywoodskych kruhoch vypestuje také zvučné meno ako Brad Pitt či Tom Cruise, ponuky na veľkofilmy mu chodia na stôl bez toho, aby čo i len pohol prstom. Aj títo fešáci však ešte predtým, ako sa stali slávnymi, museli absolvovať klasické kastingy. A svojím hereckým výkonom vždy nepresvedčili. Slovo „nie“ počuli z úst režisérov častejšie, než by ste očakávali. Ron Howard ponúkol svetu dôkaz v podobe dávno zabudnutých záberov z čias, kedy dnes ospevované filmové hviezdy ešte nikto nepoznal.

Za pozornosť určite stojí spomínaný Brad Pitt, ktorý sa v roku 1990 usiloval o rolu v akčnej dráme Oheň (Backdraft). Na kastingu očividne nemal svoj deň a dokonca si ani nedokázal zapamätať správne slová zo scenára. Rolu mu tak poľahky vyfúkol William Baldwin, ktorému dal režisér Ron Howard zelenú.

Mohlo by vás zaujať: Najväčšie zmeny postáv kvôli filmom: Toto hviezdam nezávidíme

Ukážkovým vzhľadom sa už v tínedžerskom veku mohol pochváliť Leonardo DiCaprio. Ten vo svojich 15 rokoch vyzeral podstatne mladšie, a preto ašpiroval na menšiu rolu v projekte Pony Boy. Pred kamerou síce dal zo seba všetko, no dočkal sa odmietnutia.

Vo videu si môžete pozrieť aj mladučkú Lindsay Lohan, Natalie Portman či dokonca Miley Cyrus v čase, keď ešte patrila k nevinným dievčatkám. A ako sa tieto nahrávky vlastne dostali na verejnosť? Znie to síce neuveriteľne, no stali sa predmetom aukcie. Len kasting na Jurský park obsahoval celkovo 14 rôznych videí a ich hodnota sa odhadovala na rovných desaťtisíc dolárov. „Nikdy sme nič také nepredávali, takže cenu je veľmi ťažké predpokladať,“ nechala sa vtedy počuť odborníčka na dražby.

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}


Galéria

Nástroje k článkuFOTO: YouTube, SITA;
ZDROJ: Topky.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články