Kontroverzný Saudek: Na koni pred slovenským parlamentom! | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Kontroverzný Saudek: Na koni pred slovenským parlamentom!

Jan Saudek sa ako kráľ fotil v spoločnosti galeristky Oľgy Kohlerovej a modelky Márie Zelinovej.
Jan Saudek sa ako kráľ fotil v spoločnosti galeristky Oľgy Kohlerovej a modelky Márie Zelinovej.
30.09.2013 17:27

BRATISLAVA - Návrat do dávnej minulosti?! Pred slovenským parlamentom sa pred pár dňami na bielom koni a s korunou na hlave premával kráľ. Išlo o kontroverzného českého fotografa Jana Saudka (78). Ten našťastie politické ambície nemá. Prišiel len na vernisáž výstavy s názvom „Kráľ fotografie – Jan Saudek“.


Kontroverzný Jan Saudek sa pred pár dňami objavil v Bratislave. V Olga Art Gallery totiž prebieha vernisáž s názvom „Kráľ fotografie – Jan Saudek“.

Majiteľka obrazárne Oľga Kohlerová pri tejto príležitosti uviedla fotografa do svojich priestorov naozaj ako kráľa. Cestu z hradu do galérie prešiel totiž na bielom koni s korunou na hlave a aj so zodpovedajúcim plášťom na pleciach. Netradičného panovníka ako zo starých čias mohli zahliadnuť aj naši poslanci, keďže jeho trasa prechádzala priamo popri parlamente.

V cieli očakávali umelca Slovenky v kroji, ktoré ho ponúkli chlebom a soľou. O hudobný sprievodný program sa postarala Sisa Lelkes Sklovská. Jan Saudek odchádzal domov spokojný, lebo - ako sa vyjadril - Slovákov má rád.


Galéria

Jan Saudek sa ako Urobiť z Jana Saudka Jan Saudek prechádzal aj Kráľa Jana Saudka sprevádzala Jan Saudek pózoval hrdo Jan Saudek ako kráľ

Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk
FOTO: archív topky.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články