°C

Štvrtok, 20. február 2020. Meniny má Lívia, zajtra Eleonóra.

Kontroverzný Saudek tesne pred osemdesiatkou: Narodilo sa mu ďalšie dieťa!

Jan Saudek a jeho manželka, novinárka Pavla Hodková
Jan Saudek a jeho manželka, novinárka Pavla Hodková
28.01.2015 17:30

PRAHA - Český fotograf Jan Saudek (79) a jeho manželka, novinárka Pavla Hodková, privítali na svete tretieho spoločného potomka.


"Josefína sa narodila v piatok a obe sme v poriadku,“ uviedla pre portál iDNES.cz šťastná mamička.

Tridsaťštyriročná Hodková rodila v pražskom Podolí. Jej 79-ročný manžel vraj chcel byť pri pôrode, napokon to však nestihol. "Prišiel chvíľu potom. Bolo to rýchlejšie než on,“ dodala novinárka, ktorá sa za Saudka vydala minulý rok v Číne, kde mal fotograf výstavu. Dvojica má spolu aj sedemročného syna Matěja a päťročnú dcéru Annu-Mariu. Na začiatku vzťahu prekonali dva potraty. 

Jan Saudek je významným fotografom a predstaviteľom manierizmu. Je autorom inscenovaných fotografií, ktoré často koloruje. Najčastejším námetom sú preňho ženy kyprých tvarov. Pavla Hodková je jeho štvrtou manželkou. V minulosti sa raz rozviedol a dva razy ovdovel. S prvou ženou má dvoch synov - Samuela, ktorý žije s bývalou priateľkou fotografa Sárou, a Davida. S druhou ženou má dcéru Mariu. S Petrou Šupovou má syna Jindřicha. Saudek má ešte dcéru Karolínu. Jeho ďalší syn Lukáš spáchal samovraždu. 


Galéria

Jan Saudek a jeho Jan Saudek Jan Saudek Jan Saudek

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA, profimedia, TV Markíza

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články