°C

Utorok, 31. marec 2020. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

Spevák z hollywoodskych filmov sa po mŕtvici prebral: Lekárov jeho stav prekvapil!

Randy Travis
Randy Travis
Zdroj: SITA
16.07.2013 16:00

LOS ANGELES - Zdravotný stav amerického country speváka Randyho Travisa je po minulotýždňovej mŕtvici stabilizovaný. Hospitalizovali ho 7. júla pre kardiomyopatiu spôsobenú vírusom, ktorá mu oslabila a zväčšila srdce. Zatiaľ čo ešte pred pár dňami to s ním nevyzeralo ružovo, teraz sú prognózy viac než pozitívne.


Lekári tvrdili, že sa jeho stav zlepšuje a pokúsili sa ho odpojiť od prístrojov podporujúcich činnosť srdca. Následne však utrpel mŕtvicu a musel podstúpiť operáciu. Momentálne sa jeho stav zo dňa na deň zlepšuje. "Je pri vedomí a komunikuje s rodinou a priateľmi. Začína už aj s ľahkou fyzioterapiou," povedal doktor Gary Erwin z texaskej nemocnice, kde je Travis hospitalizovaný. "Očakávame, že zotavenie z mŕtvice bude trvať niekoľko mesiacov," dodal.

Podľa slov kardiológa Michaela Macka sa problémy s kardiomyopatiou vyskytli v Travisovej rodine už aj v minulosti a srdcové tkanivo nenaznačuje poškodenie alkoholom alebo drogami. Lekári zároveň dúfajú, že ho budú môcť už čoskoro odpojiť od prístroja, ktorý mu pomáha s dýchaním a postupne zmenšiť dávky liekov.

V nemocnici ostane ešte niekoľko týždňov a potom ho preložia do rehabilitačného centra. Podľa jeho snúbenice Mary Davis vníma starostlivosť lekárov a sestier a rovnako aj podporu fanúšikov. "Reaguje na hlasy, vidí a vníma. Je o míle ďalej než sme si pred pár dňami mysleli, že bude," dodala.

Randy Travis sa v hudobnom priemysle presadil v polovici 80. rokov albumom Storms of Life (1986). Počas svojej kariéry vydal 20 štúdiových albumov a v rebríčku Billboard Hot Country Songs mal viac ako 50 singlov. Šestnásť z nich sa dokonca dostalo na prvú priečku. Šesťnásobný držiteľ Grammy, ktorý predal vyše 25 miliónov albumov a má svoju hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy, sa ukázal aj vo viacerých filmoch.

Účinkoval napríklad v snímkach ako Tajný agent (1997), Čarodejník (1997), Texaskí rangeri (2001) či Honba za pokladom: Kniha tajomstiev (2007). Vlani sa v médiách objavil v súvislosti s tým, že ho našli ležať nahého pri jeho zničenom aute. Neskôr priznal, že v čase autonehody bol pod vplyvom alkoholu a následne ho odsúdili na dvojročný podmienečný trest. Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a z archívu agentúry.


Galéria

Randy Travis Randy Travis Randy Travis

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA;
VIDEO: Youtube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články