°C

Štvrtok, 24. september 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Poplach v televízii kvôli korone: V Jojke majú nakazeného!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TV JOJ
10.08.2020 10:00

BRATISLAVA - Na Slovensku máme opäť vyššie počty nakazených. Najnovšie sa ukázalo, že jedným z nich je aj kameraman televízie Joj, ktorý bol predtým v Chorvátsku. Absolvoval karanténu aj test, no až neskôr sa ukázalo, že má covid-19.


Všetci museli na testy! Minulý týždeň sa v televízii Joj zistilo, že majú medzi sebou nakazeného. Ide o kameramana spravodajských relácií, ktorý sa ale najnovšie podľa informácií Nového času podieľal na príprave galavečera Miss Slovensko. Práve preto absolvoval aj test. 

Nakazený kameraman patril do spravodajského tímu.
Poplach v televízii kvôli
Zdroj: TV JOJ

A výsledok bol naozaj prekvapivý, pozitívny test určite nečakal, hoci predtým bol služobne v Chorvátsku. Po tomto pobyte totiž absolvoval niekoľkodňovú karanténu aj test, ktorý vyšiel negatívne. Navyše nemal žiadne príznaky. Našťastie, televízia dala otestovať ľudí, ktorí mali pracovať na pripravovanom veľkolepom večere a práve opakované testovanie ukázalo, že muž má covid-19. 

„Od začiatku pandémie zaviedla televízia Joj maximálnu ochranu svojich zamestnancov. Okrem prísnej dezinfekcie priestorov, nosenia rúšok, merania teploty pri vstupoch do budovy a štúdií ide aj o testovanie všetkých, ktorí sa zúčastňujú na výrobe, a dezinfekciu news roomu a iných ťažiskových priestorov germicidnými žiaričmi, aké sa používajú pri operáciách,” uviedla hovorkyňa televízie Joj Lucia Kulihová, ktorá zároveň potvrdila prvý prípad v televízii na Kolibe: „Vďaka týmto prísnym bezpečnostným opatreniam a postupu sme odchytili jeden prípad pozitívneho výsledku testu na koronavírusové ochorenie.”

Pozitívny prípad zachytili pri testovaní štábu, ktorý pripravuje galavečer Miss Slovensko.
Poplach v televízii kvôli
Zdroj: Miss Slovensko, Tv Joj

Kameraman okamžite putoval do izolácie a podrobil sa ďalšiemu testu. Testovať sa dali aj ostatní zamestnanci. Zatiaľ podľa Kulihovej na Kolibu dorazili iba negatívne výsledky, takže sa zdá, že nikto iný nakazený nebol. V letnom čase sa totiž v televízii vyskytuje menej ľudí a režim výroby nových relácií je aktuálne stále kvôli koronavírusu obmedzený. 


Galéria

Ilustračné foto Nakazený kameraman patril do Pozitívny prípad zachytili pri

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články