°C

Pondelok, 25. máj 2020. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Najväčšia spoločenská udalosť roka v problémoch: S Plesom v opere skončili!

Najväčšia spoločenská udalosť roka v problémoch!
Najväčšia spoločenská udalosť roka v problémoch!
Zdroj: SITA/ Ples v opere
včera o 23:25

BRATISLAVA - Tak toto asi nikto nečakal. Po dvadsiatich rokoch konania sa jednej z najväčších dobročinných udalostí na Slovensku prišiel veľký šok. Ples v opere tak, ako ho poznáme, už budúci rok prebiehať nebude. Jeho záštity sa vzdal hlavný partner a sponzor!


V posledných dňoch sa do médií dostala správa, že s dobročinným Plesom v opere prestáva spolupracovať spoločnosť Orange, ktorá bola jeho hlavným finančným podporovateľom. Mnohí sa preto začali pýtať, či sa najprestížnejší slovenský ples budúci rok vôbec uskutoční. Topky.sk preto získali vyjadrenie rovno od jeho riaditeľky - Andrey Cocherovej. 

„Spolu s agentúrou Monarch ako organizátorom Plesu v opere považujeme za záväzok v tejto tradícii pokračovať a môcť tak ďalej napĺňať jeho dobročinné poslanie. Oslovujeme záujemcov o partnerstvo, ktorí vnímajú význam kľúčovej esencie plesu, dobročinnosti. Samozrejme, aj príprava ďalšieho ročníka plesu je tak, ako to je v súčasnosti aj pri iných podujatiach, ovplyvnená mimoriadnou situáciu v súvislosti s pandémiou,” vysvetlila pre Topky.sk Cocherová, keď sme sa pýtali, či koniec spolupráce s oranžovým operátorom znamená aj definitívny koniec Plesu v opere. 

Orange sa podľa všetkého vzdal záštity dobrovoľne a charitatívnej činnosti sa chce venovať po vlastnej línii. „Spoločnosť Orange Slovensko prehodnocuje svoju stratégiu v oblasti spoločenskej zodpovednosti. V Orangei sme sa preto rozhodli preskupiť naše sily a odhodlanie na adresnejšiu pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. 20. ročník Plesu v opere bol posledným, ktorý spoločnosť Orange Slovensko podporila. Orange naďalej zachová pozitívnu kontribúciu pre slovenskú spoločnosť v podobe pravidelnej a priamej pomoci,” píše sa v oficiálnom stanovisku od zástupcov Plesu v opere. 

Ples v opere sa potýka s vážnym problémom
Ples v Opere 2019
Zdroj: SITA/ Ples v opere

Ples v opere prišiel o svojho hlavného sponzora
Jubilejný dobročinný Ples v
Zdroj: Ples v opere

Zostáva teda len dúfať, že aj napriek komplikáciám s hlavným partnerom a situácii okolo koronavírusu sa usporiadateľom podarí nájsť vyhovujúce východisko. Predsa len... Dokážete si predstaviť začiatok plesovej sezóny bez toho, že by ju otváral práve Ples v opere, ktorého sa počas každého ročníka zúčastnia tie najzaujímavejšie osobnosti Slovenska? 

Myslíte si, že ďalší ročník Plesu v opere sa naozaj uskutoční?

49 % nie
áno 51 %

Hlasovalo: 2113Galéria

Najväčšia spoločenská udalosť roka Ples v opere sa Ples v opere prišiel

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články