°C

Piatok, 27. november 2020. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

Škandál po odovzdávaní cien Krištáľové krídlo: Ukradli sošku Petry Vlhovej... Trestné oznámenie!

Petra Vlhová prišla o vzácne ocenenie.
Petra Vlhová prišla o vzácne ocenenie.
Zdroj: SITA
20.02.2020 10:34

BRATISLAVA - Drzosť, aká na Slovensku nemá obdoby. Na nedávnom odovzdávaní cien Krištáľové krídlo bola ocenená i naša najlepšia lyžiarka Petra Vlhová (24). Jej sošku však ešte v tú noc niekto ukradol. Prípad už posunuli polícii.


Počas galavečera Krištáľové krídlo, ktorý sa konal 9. februára, získala ocenenie aj fenomenálna slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Tá sa stala laureátkou v kategórii šport. Sošku krídla si však domov neodniesla. Petra sa totiž kvôli prebiehajúcim pretekom galavečera nemohla zúčastniť. Cenu tak za ňu prebral prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel. „Sľubujem Peti, že ju odovzdám hneď pri najbližšej príležitosti,” povedal Siekel v priamom prenose.

Petra Vlhová sa galavečera zúčastniť nemohla, poďakovala aspoň prostredníctvom krátkeho videa.
Škandál po odovzdávaní cien
Zdroj: Instagram/STV

Bohužiaľ, spraviť tak nestihol. Petrina soška totiž krátko po skončení galaprogramu zmizla. V stredu preto zástupcovia Krištáľového krídla kontaktovali políciu. O nepríjemnej situácii informovali aj na sociálnej sieti: „Krištáľové krídlo podalo trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorý v nedeľu 9. februára 2020 odcudzil sošku ceny Krištáľové krídlo z priestorov Slovenského národného divadla. Odcudzená soška patrí Petre Vlhovej, ktorá sa stala laureátkou v kategórii Šport.”

Cenu pre Petru Vlhovú prebral v jej neprítomnosti Anton Siekel.
Škandál po odovzdávaní cien
Zdroj: Instagram/STV

Na prípad si teda posvieti i polícia. Tím Krídla zatiaľ len predpokladá, ako mohlo ku krádeži dôjsť. „Po skončení galavečera sa hostia pobrali na recepciu, počas ktorej technici a pomocný personál SND začali likvidovať pódium a všetky technické zariadenia slúžiace k prenosu. Soška sa nachádzala v zákulisí a zmizla počas tejto likvidácie.”

Soška Petry Vlhovej krátko po skončení programu zmizla.
Škandál po odovzdávaní cien
Zdroj: Facebook K.K.

Či sa páchateľa nakoniec podarí odhaliť a vzácnu sošku konečne doručiť do rúk našej lyžiarky, ukáže až vyšetrovanie.

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}


Galéria

Petra Vlhová prišla o Petra Vlhová sa galavečera Cenu pre Petru Vlhovú Soška Petry Vlhovej krátko Členovia veľkej poroty Krištáľového

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/bee

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články