Koleník odsúdený za daňový podvod: Už v minulosti lietal v problémoch s financiami... Prešetrovala ho kriminálka! | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Koleník odsúdený za daňový podvod: Už v minulosti lietal v problémoch s financiami... Prešetrovala ho kriminálka!

Ján Koleník bol právoplatne odsúdený za finančný podvod.
Ján Koleník bol právoplatne odsúdený za finančný podvod.
Zdroj: Vlado Anjel
07.11.2019 09:40

BRATISLAVA – Včera Slovensko šokovala správa o tom, že herec Ján Koleník (39) bol uznaný vinným z daňového podvodu. Podľa aktuálnych informácií malo k rozsudku dôjsť už v polovici augusta. Sympatický brunet tak musí buď zaplatiť sumu 10 000 eur alebo skončí na 4 mesiace vo väzení. Problémy s daňami mal už pred pár rokmi.


Bratislavské noviny priniesli ako prvé informáciu o právoplatnom rozsudku, ktorý im potvrdil hovorca Krajského súdu Bratislava Pavol Adamčiak. „Rozsudkom Okresného súdu Bratislava IV sp. zn. 37/34/2019 zo dňa 15. 8. 2019 (schválená dohoda o vine a treste) bol Mgr. art. Ján Koleník odsúdený z prečinu daňového podvodu podľa §277a ods. 1 Trestného zákona, pričom odsúdenému bol uložený peňažný trest 10 000 €.“ V prípade, ak by herec finančnú pokutu nezaplatil, mohol by skončiť až na štyri mesiace vo väzení.

Ján Koleník musí zaplatiť buď 10 000 € alebo si posedí 4 mesiace za mrežami.
Koleník odsúdený za daňový
Zdroj: TV JOJ

Rozsudok vyniesol súd už v polovici augusta, no herec lietal vo finančných problémoch už pred tromi rokmi. V tom období informoval o daňových podvodoch denník Nový Čas. Vtedy figuroval v prípade, kde došlo k nezákonnému obohateniu sa, a to v sume približne 15 000 eur. Avšak v tom čase sa Ján Koleník od tohto konania dištancoval.

Pred tromi rokmi pre herca pracoval účtovník, ktorý mal pod palcom jeho finančné záležitosti. Avšak pri daňovej kontrole došlo k zisteniu, že účtovník pochybil a malo dôjsť k nadmernému odpočtu DPH. Koleník však tvrdil, že s tým nemá nič spoločné, najatého finančníka prepustil a prijal nového. „Hneď, ako som zistil nezrovnalosti v účtovníctve, okamžite som to riešil. Vymenil som účtovníka. Nechcem, aby ktokoľvek prišiel čo i len o jediný cent,“ vyjadril sa ešte v decembri 2016 herec.

Celý prípad mala na starosti kriminálka, ktorá ho prešetrovala a v prípade potvrdenia hrozil Koleníkovi trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Je tak možné, že daný prípad spred troch rokov má svoju dohru práve teraz a spor herec vs. štát tak má svoje rozuzlenie, ktorým je zaplatenie pokuty alebo pobyt vo väzení.

Vo finančných problémoch lietal už pred tromi rokmi a je možné, že aktuálny rozsudok z augusta súvisí s kauzou z decembra 2016.
Koleník odsúdený za daňový
Zdroj: Jan Zemiar


Galéria

Ján Koleník bol právoplatne Ján Koleník musí zaplatiť Vo finančných problémoch lietal Obľúbený Ján Koleník pred Ján Koleník

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/md
FOTO: Vlado Anjel, Ján Zemiar, TV JOJ, Česká televize

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články