°C

Pondelok, 28. september 2020. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela.

Pohreb Karla Gotta (†80): Rýchly prevoz do krematória... Pohrebné auto mala sprevádzať polícia!

Karla Gotta dala pozostatky spopolniť.
Karla Gotta dala pozostatky spopolniť.
Zdroj: Topky.sk/Ján Zemiar
12.10.2019 13:40

PRAHA - Dnes o 11. hodine predpoludním sa v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražskom hrade konala zádušná omša za Karla Gotta (†80). Tá bola určená pre spevákových najbližších - rodinu a priateľov. Po obrade mali smútiaci namierené do motolského krematória - Maestrove pozostatky nechala rodina spopolniť.MIMORIADNY ONLINE Pohreb Karla Gotta (†80): Na záver zaznel Maestrov hlas!


Po zádušnej omši si to rodina namierila do pražského motolského krematória. Odkladanie kremácie, ktorú rodina plánuje, už viac nie je možná. 

„Z hľadiska uchovávania pozostatkov, ktoré boli už v piatok a následne v sobotu dopoludnia vystavené v rakve, v ktorej boli po celý čas ochladzované pripojeným kompresorom, nie je možný odklad,“ prezradil denníku Právo zdroj. Celý transport až do krematória mal prebiehať za zvýšených bezpečnostných opatrení. 

Obradu a následnej kremácie sa mohli zúčastniť len spevákovi najbližší. Čo ale bude s urnou, nateraz nie je jasné. Najpravdepodobnejším miestom uloženia je Slavín, najvýznamnejší český cintorín na pražskom Vyšehrade. To však doposiaľ rodina nepotvrdila. 

Krátko pred 14. hodinou sa už v pražskom krematóriu nikto nenachádzal. Podľa informácií FTV Prima rodina odovzdala pozostatky a miesto opustila.
Pohreb Karla Gotta (†80):
Zdroj: Topky.sk

Pohreb Karla Gotta (†80):
Zdroj: Topky.sk

Pohreb Karla Gotta (†80):
Zdroj: Topky.sk

Pohreb Karla Gotta (†80):
Zdroj: Topky.sk

VIDEO: Tu Karel Gott odišiel na večný odpočinok


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk
FOTO: Markiza, Topky.sk;
VIDEO: Topky.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články