Kruté bolesti známeho herca (72): 4 operácie za jediný rok a... je KONIEC! | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Kruté bolesti známeho herca (72): 4 operácie za jediný rok a... je KONIEC!

Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil
22.02.2018 09:10

PRAHA - Ukončil to! Na legendárneho majora Maisnera už môžeme len spomínať. Pre ťažký zdravotný stav sa totiž známy český herec Ladislav Potměšil (72) rozhodol zavesiť svoju kariéru na klinec a vo svojom remesle ďalej nepokračovať. Kamera, pred ktorou po prvý raz stál už ako 16-ročný chlapec, mu vraj chýbať nebude!


Herec Ladislav Potměšil sa do povedomia českej aj slovenskej verejnosti zapísal hlavne vďaka legendárnej postave majora Maisnera z komédie Byl jednou jeden polda. Objavil sa tiež v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade či v kultovom Discopříběhu. Na Slovensku účinkoval v projekte Andyho Krausa Kutyil s.r.o. Na jeho nezabudnuteľné herecké počiny však môžeme už len spomínať.


Strach o majora Maisnera z Byl jednou jeden polda: Náhla operácia, inak... Ochrnutie!


Podľa najnovších informácií totiž Potměšil s herectvom pre pretrvávajúce zdravotné problémy definitívne skončil. „Chrbát už Láďovi nedovolí hrať,“ povedala pre denník Aha! jeho manželka Jaroslava Brousková, ktorú novinári oslovili v čase, keď svojho muža sprevádzala na vyšetrenie chrbtice do pražskej Fakultnej nemocnice Motol.

Ladislav musel za jediný rok absolvovať až štyri operácie. Bez rýchleho zásahu lekárov mohlo dokonca dôjsť aj k zlomeniu chrbtice a následnému ochrnutiu. To najhoršie ale už má herec za sebou. Ukrutné bolesti sa vytratili, herec schudol, nechal si narásť fúzy a čo je hlavné – dokáže opäť chodiť! Hoci si už v televíznych počinoch viac nezahrá, zdravie je pre každého z nás najdôležitejšie a presne to si uvedomuje aj samotný umelec.

Legendárny umelec Ladislav Potměšil absolvoval za jediný rok 4 operácie. Pre pretrvávajúce zdravotné problémy sa rozhodol s herectvom definitívne skoncovať.
Kruté bolesti známeho herca

Máte radi filmy s Ladislavom Potměšilom?

35 % nie
áno 65 %

Hlasovalo: 3769Galéria

Ladislav Potměšil Legendárny umelec Ladislav Potměšil Herec Ladislav Potměšil sa Na legendárneho majora Maisnera Pre ťažký zdravotný stav

Nástroje k článkuZDROJ: lc
FOTO: archív TV NOVA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články