Zrútení a uplakaní herci na poslednej rozlúčke: Takto smútili za zosnulým Labudom! | Topky.sk

Streda, 19. september 2018. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Zrútení a uplakaní herci na poslednej rozlúčke: Takto smútili za zosnulým Labudom!

Uplakaní herci
Uplakaní herci
13.01.2018 05:00

BRATISLAVA - Dnes doobeda sa Slovensko navždy rozlúčilo s hereckou legendou Mariánom Labudom (†73), ktorý skonal minulý piatok pred svojim domom v Borinke, keď chcel autom vyjsť z garáže. Posledné zbohom mu dali smútiaci v novej budove Slovenského národného divadla, kde sa konala s hercom posledná rozlúčka. Tej sa zúčastnila rodina, známi i celá naša herecká obec. Mnohí umelci smútok neskrývali a rozplakali sa i pred zrakmi verejnosti.


Video: Záznam z poslednej rozlúčky s Mariánom Labudom

Takmer sa niektorí zosypali! Posledná rozlúčka s hercom Mariánom Labudom sa konala v piatok doobeda v novej budove Slovenského národného divadla za prítomnosti rodiny, priateľov a celej hereckej obce. Smútočný ceremoniál trval hodinu a pol a pri truhle, ktorá bola vystavená na javisku, sa vystriedalo množstvo umelcov, ktorí stáli pri nej ako čestná stráž. Už vtedy bolo u mnohých z nich v tvárach badať smútok, žiaľ i plač.

Jedným z nich bol i Lukáš Latinák, ktorému sa slzy ligotali v očiach. Plakať neprestal ani po tom, čo Labudovi dali definitívne zbohom a zatiahla sa divadelná opona. Pri vynášaní truhly z divadla do pohrebného auta sa opäť rozplakal a červené a uplakané oči nemohol pred verejnosťou skryť. Rovnako tak sa slzám neubránil ani Ján Koleník, ktorý bol jeden z tých, ktorý truhlu niesli. Uplakané oči mal aj herec Alexander Bárta či Diana Mórová, ktorí pomáhali vynášat smútočné kytice a vence, ako aj mnohí iní. Strata tak výnimočného človeka a umelca jednoducho nenechala nikoho chladným. Fotografie si môžete pozrieť v našej GALÉRII»


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: ak
FOTO: Ján Zemiar, Vlado Anjel, RTVS,

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články