Elánisti riešia poriadne nepríjemnú situáciu: Porušenie zákona, očakáva sa náprava | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Elánisti riešia poriadne nepríjemnú situáciu: Porušenie zákona, očakáva sa náprava

Elán
Elán
Zdroj: YouTube
06.01.2018 18:00

BRATISLAVA - Skupina Elán očakáva návrh, akým sa budú chcieť českí Piráti revanšovať za neautorizované použitie loga Elánu v silvestrovskom spote českej parlamentnej strany. "V prvom kole to ponecháme na ich zvážení a ponuke," uviedol manažér Elánu Michal Čimera na otázku, či bude skupina požadovať aj finančné odškodnenie.


 Čimera potvrdil, že Piráti ho nepožiadali o použitie loga, na ktoré sa vzťahuje ochranná známka. "Verím, že parlamentná strana sa zachová korektne, ako sľubuje a vec napraví," dodal Čimera.

Informáciu o použití loga Elánu v silvestrovskom videu Pirátov priniesol server iDNES.cz. Ten cituje aj odborníka na autorské právo, ktorý tvrdí, že ide o jasné porušenie zákona. Piráti sa bránia tým, že išlo len o paródiu a koláž, čo podľa nich zákon umožňuje.

Hudobná skupina Elán sa vo videu objavuje dvakrát. Hneď na začiatku v ňom zaznie úryvok zo Slovenskej televízie, kde kapela spieva pieseň Zaľúbil sa chlapec. Väčší problém je však až s druhým vyobrazením tejto slávnej skupiny. Na samom konci spotu sa totiž objaví nápis "Nech vás odhodlanie, elán a zmysel pre zdravé rozhodovanie donesú až k stropu". A namiesto slova "elán" použili Piráti logo rovnomennej kapely.


Galéria

Elán Jožo Ráž, Ján Baláž Vašo Patejdl Ján Baláž Jožo Ráž

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: youtube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články