Adela, preboha, toto si naozaj ty?! | Topky.sk

Utorok, 14. august 2018. Meniny má Mojmír, zajtra Marcela.

Adela, preboha, toto si naozaj ty?!

Adela Banášová a jej dve podoby.
Adela Banášová a jej dve podoby.
28.11.2011 00:01

BRATISLAVA - Na nespoznanie! Adela Banášová (31) sa pred časom zapojila do charitatívnych aktivít pre slabozrakých. V rámci tejto akcie bola vytvorená aj jej busta. Tá sa najnovšie predáva v internetovej aukcii. Tvár známej moderátorky je "zvečnená" do podoby egyptskej kráľovnej Nefertiti. Keď plavovláska uvidela výsledný efekt, neverila vlastným očiam.


Pomáha nezvyčajnou formou! Adela Banášová sa kedysi zapojila do vytvorenia filmu pre zrakovo postihnutých. Pri tej príležitosti bola vytvorená aj jej busta, keďže slabozrakí vidia vlastne rukami. Sadrový odliatok však v konečnej podobe nevyzerá ako moderátorka, ale má podobu kráľovnej Nefertiti.

„To, že zo mňa spravia práve ju, som ani nevedela. Ani som sa extrémne nespoznala,” priznala nám s úsmevom Adela. Do smiechu jej však nebolo pri samotnom vytváraní busty. Na tvári mala totiž poriadnu vrstvu sadrových obväzov, ktoré potrebovali nejaký čas na stvrdnutie. „To bol naozaj klaustrofobický pocit,” prezradila blondínka.

V konečnom dôsledku je však rada, že túto procedúru podstúpila. Nielenže si pri tom trénovala pevnú vôľu na zvládnutie nepríjemnej situácie, ale opäť mohla pomôcť. V týchto dňoch totiž prebieha internetová online aukcia jej kráľovskej busty. Cena je momentálne 120 €. Získané peniaze budú použité na  nahovorenie audiokomentárov k ďalším filmom a kultúrnym dielam.

FOTO: Adela Banášová so svojím sadrovým odliatkom.

Adela, preboha, toto si

VIDEO: Takto sa rodila Nefertiti.

Váš prehliadač nemá nainštalovaný flash player a nepodporuje html5 video tag. Get Adobe Flash player

Spoznali by ste v buste Nefertiti Adelu Banášovú?

44 % nie
áno 56 %

Hlasovalo: 1478Galéria

Adela Banášová a jej Adela Banášová pri vytváraní Adela Banášová so svojím Adela musela nehybne sedieť Adela Banášová s tvorcami.

Nástroje k článkuZDROJ: Eva Janovická
FOTO: flickr.com/trnka no;
VIDEO: trnka.biz

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články