AKTUÁLNE Vysokopostavený policajt skončil: Objavil sa aj v Kočnerovej Threeme | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

AKTUÁLNE Vysokopostavený policajt skončil: Objavil sa aj v Kočnerovej Threeme

Zdroj: Nový Čas
03.09.2019 10:46

BRATISLAVA - Bernard Slobodník bol na čele Národnej jednotky finančnej polície od roku 2014. V minulosti bol Slobodník kritizovaný opozičnými politickými stranami, napríklad pre to, že daroval finančný dar strane Smer-SD. Tiež mu vyčítali napríklad údajné styky s albánskou skupinou Kukuliovcov.


Bernard Slobodník už nie je šéfom Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry. „Bernard Slobodník si podal žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru, od 1. septembra nie je policajt," potvrdilo to dnes komunikačné oddelenie Prezídia Policajného zboru. Doplnilo, že ešte nebol určený Slobodníkov nástupca vo funkcii šéfa finančnej polície.

Aj jeho meno sa objavilo v Threeme Mariana Kočnera. Slobodník do roku 2010 pracoval na okresnom riaditeľstve polície v Leviciach. Ďalšie dva roky sa angažoval v regionálnej politike v rodných Leviciach ako člen Smeru-SD.

So Slobodníkom sa stretol aj novinár Ján Kuciak, ktorý vtedy pracoval na článku o talianskej mafii. Ten však nestihol dokončiť.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články