V Etiópii sa koná smútočný obrad za obete nešťastia: Pozostalí dostali symbolické pamiatky | Topky.sk

Nedeľa, 21. júl 2019. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

V Etiópii sa koná smútočný obrad za obete nešťastia: Pozostalí dostali symbolické pamiatky

Zdroj: SITA/AP Photo/Mulugeta Ayene
17.03.2019 13:21

ADDIS ABEBA - Tisícky Etiópčanov sa zišli v hlavnom meste Addis Abeba na masovom smútočnom obrade za obete leteckého nešťastia, pri ktorom minulý týždeň zahynulo 157 ľudí. Príbuzní niektorých obetí v smútočnom sprievode, ktorý v nedeľu prechádzal mestom, omdleli a spadli, píše agentúra AP. Pamiatku obetí z Etiópie si uctili pochovaním 17 prázdnych rakiev.


Smútočný obrad sa uskutočnil deň po tom, čo úrady začali rozosielať príbuzným obetí vrecká s pôdou z miesta nešťastia. Vrecká posielajú namiesto ostatkov ich milovaných, pretože identifikačný proces bude podľa predpokladov dlho trvať. Pozostalí potvrdili, že dostali vrecká, v ktorých je kilogram pôdy.

V Etiópii sa koná
Zdroj: SITA/AP Photo/Mulugeta Ayene

Let ET302 spoločnosti Ethiopian Airlines havaroval minulý týždeň v nedeľu ráno krátko po štarte zhruba 50 kilometrov južne od Addis Abeby. Zomreli všetci ľudia na palube. Obete pochádzali z 35 krajín a boli medzi nimi aj štyria Slováci. Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa.

V Etiópii sa koná
Zdroj: SITA/AP Photo/Mulugeta Ayene

Francúzsky Úrad vyšetrovania a analýz pre bezpečnosť civilného letectva (BEA) v súčasnosti analyzuje dáta zo zapisovača letových údajov a hlasového záznamníka z havarovaného Boeingu 737 MAX 8. Na vyšetrovaní sa tiež podieľajú americký Národný úrad pre bezpečnosť dopravy (NTSB) aj výrobca stroja, spoločnosť Boeing. Firma po havárii odporučila celosvetové zastavenie prevádzky strojov typu 737 MAX. Tragický incident v Etiópii je totiž podobný havárii Boeingu 737 MAX 8 spoločnosti Lion Air v Indonézii, ktorú v októbri neprežilo 189 ľudí.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články