°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

Útočník z Londýna bol z Daeš! Polícia prehľadáva hostel, v ktorom sa zdržiaval

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Victoria Jones/PA via AP
03.02.2020 15:10

LONDÝN - Britská polícia v pondelok prehľadáva hostel, v ktorom býval útočník z londýnskeho Streathamu. Dvadsaťročného Sudesha Ammana zastrelila polícia v nedeľu na rušnej ulici Streatham High Road po tom, čo pobodal dvoch ľudí. Polícia oznámila, že útok súvisel s islamským extrémizmom.


Ammana približne pred týždňom prepustili z väzenia, kde si odslúžil polovicu trestu za obvinenia súvisiace s terorizmom a bol pod policajným dohľadom. Protiteroristická polícia uviedla, že v súvislosti s prípadom zatiaľ nikoho nezatkla a vyšetrovanie pokračuje. Islamský štát medzičasom oznámil, že Amman bol ich "bojovník".

Útočník z Londýna bol
Zdroj: Met Police

Útok sa odohral vo štvrti Streatham na juhu Londýna okolo 14:00 miestneho času. Amman pobodal na ulici dvoch ľudí a polícia ho následne zastrelila. Predchádzajúce informácie o tom, že bol opásaný falošnými výbušninami, sa nepotvrdili.

Do nemocnice previezli so zraneniami jednu päťdesiatničku a muža štyridsiatnika, ako aj ďalšiu ženu po dvadsiatke, ktorú zranili črepy skla rozbitého v dôsledku streľby. Nikto z troch zranených nie je v ohrození života.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články