VIDEO zo synovej svadby či osobný denník: CIA zverejnila tisíce dokumentov o bin Ládinovi | Topky.sk

Piatok, 20. júl 2018. Meniny má Iľja, Eliaš, zajtra Daniel.

VIDEO zo synovej svadby či osobný denník: CIA zverejnila tisíce dokumentov o bin Ládinovi

Usáma bin Ládin
Usáma bin Ládin, Zdroj: SITA
02.11.2017 11:29

WASHINGTON - Americká Ústredná spravodajská služba (CIA) zverejnila v stredu ďalší, v poradí už štvrtý súbor materiálov získaných pri zásahu proti niekdajšiemu vodcovi extrémistickej siete al-Káida Usámovi bin Ládinovi, ktorý Spojené štáty uskutočnili v máji 2011 na území Pakistanu. Najnovšie bolo verejnosti sprístupnených takmer 470.000 písomných dokumentov, fotografií a počítačových súborov, informovala v noci na štvrtok agentúra AP.


Medzi odtajnenými položkami je 228-stranový, rukou písaný osobný denník bin Ládina, ktorý pri uvedenom zásahu v pakistanskom Abbottabade prišiel o život. Súčasťou sú aj tisíce audio- a videozáznamov vrátane doteraz neznámej nahrávky zo svadby bin Ládinovho syna a potenciálneho nástupcu Hamzu.

Syn Usámu bin Ládina
Zdroj: Youtube/Cute Girls Video

Podľa vyhlásenia CIA novozverejnená zbierka umožňuje vytvoriť si obraz o vnútornom fungovaní al-Káidy, ako aj o jej konfliktoch s organizáciou Islamský štát, ktorá vznikla odštiepením od zložiek al-Káidy v Iraku. Predošlé súbory materiálov pochádzajúcich zo zásahu proti bin Ládinovi zverejnili Spojené štáty v máji 2015, marci 2016 a januári tohto roka.


Galéria

Usáma bin Ládin Syn Usámu bin Ládina

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA
VIDEO: YouTube/Cute Girl Videos

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články