°C

Štvrtok, 24. september 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Požiare trápia Austráliu: Pri ich hasení sa vážne zranil dobrovoľný hasič

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
07.09.2019 19:40

TENTERFIELD - Lesné požiare na juhovýchode Austrálie spôsobili vážne zranenia jednému hasičovi a zničili niekoľko domov. V sobotu o tom informovali tamojšie úrady.


Šesťdesiatšesťročný dobrovoľný hasič Neville Smith utrpel vážne popáleniny v piatok počas hasenia požiaru neďaleko mesta Tenterfield v Novom Južnom Walese. V súčasnosti je v nemocnici v Brisbane, hlavnom meste štátu Queensland, a jeho stav je podľa lekárov kritický, no stabilný.

Podľa úradov vyčíňa v susedných štátoch Queensland a Nový Južný Wales od piatka 110 požiarov. Zničili už najmenej 21 domov.

Tento rok bol zatiaľ v Austrálii výnimočne teplý a suchý. To spôsobilo, že sú tráva a lesy na juhovýchode vyprahnuté a veľmi horľavé, čo je počas začínajúceho leta veľmi nebezpečné. Sezóna lesných požiarov by teda mala byť podľa predpovedí horšia ako zvyčajne. "Požiare v septembri a ich vážnosť nám ukazujú, aká strašná sezóna lesných požiarov nás čaká v nadchádzajúcich mesiacoch," povedala novinárom premiérka Nového Južného Walesu Gladys Berejiklian.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články