Ničivé záplavy v Iráne: Počet obetí stúpol na 18 mŕtvych a 70 zranených | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Ničivé záplavy v Iráne: Počet obetí stúpol na 18 mŕtvych a 70 zranených

Zdroj: SITA/AP Photo/Amin Berenjkar/Mehr News Agency
25.03.2019 18:40

TEHERÁN - Na 18 mŕtvych a vyše 70 zranených stúpol v pondelok počet obetí záplav, ktoré v dôsledku prudkých lejakov postihli v posledných dňoch väčšinu iránskych provincií. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestne záchranné služby.


Riaditeľ národnej záchrannej služby uviedol, že pri záplavách v meste Šíráz na juhu Iránu zahynulo 17 ľudí a zranenia utrpelo ďalších 74 osôb. Jedna osoba prišla o život v provincii Kermánšáh na západe krajiny, napísala záchranná služba na svojej internetovej stránke. Miestna organizácia pre zvládanie katastrof už skôr uviedla, že záplavy postihli 25 z celkového počtu 31 provincií. 

Najnovšie záplavy zasiahli najmä západnú a juhozápadnú časť Iránu. Provinciu Mázandarán a severovýchod provincie Golestán zasiahli rozsiahle záplavy už 19. marca, avšak úrady vtedy nezverejnili oficiálny počet obetí.

Ničivé záplavy v Iráne:
Zdroj: SITA/AP Photo/Amin Berenjkar/Mehr News Agency

Vzhľadom na oslavy perzského Nového roku, Novrúzu, boli mnohí zamestnanci iránskych záchranných zložiek na dovolenke. Iránsky meteorologický úrad varoval, že lejaky potrvajú do stredy. Vlani pri záplavách v iránskej provincii Východný Azerbajdžan (Ázarbájdžáne Šarki) zahynulo 30 ľudí.
 


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články