Majo si otvoril polievku, že si pochutí: FOTO Vo vrecúšku ho čakalo prekvapenie, reakcia výrobcu | Topky.sk

Nedeľa, 21. júl 2019. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Majo si otvoril polievku, že si pochutí: FOTO Vo vrecúšku ho čakalo prekvapenie, reakcia výrobcu

Zdroj: Tip čitateľa
17.06.2018 11:59

BRATISLAVA - Cudzie predmety v potravinách môžu predstavovať vážne zdravotné riziko pre človeka. Náš čitateľ nám do redakcie poslal zábery drievka, ktoré mal nájsť v sáčkovej polievke. O vyjadrenie sme preto požiadali spoločnosť, ktorá uvedený produkt vyrába. Podľa riaditeľky riadenia akosti bola celá záležitosť dôkladne prešetrená z pohľadu kvality aj zdravotnej nezávadnosti potravín.


Vaše tipy

"Dnes som našiel v instantnej polievke od Vitany kus ostrého dreva. Môžete to zverejniť, aby si niekto náhodou v podobnom prípade neublížil?" napísal nám v piatok náš čitateľ a poskytol aj fotografie ako dôkaz. Obrátili sme sa preto na spoločnosť Vitana s otázkou, či pri výrobnom procese mohlo prísť k pochybeniu.

Majo si otvoril polievku,
Zdroj: Tip čitateľa

"Vykonali sme mimoriadnu kontrolu cesty výrobku od vstupu surovín až po výstup hotového výrobku. Preverenie prebehlo vo všeobecnej rovine v celom rozsahu výrobného procesu so zameraním na potenciálne riziko kontaminácie výrobku dreveným predmetom, ktorý nám bohužiaľ nebol poskytnutý," uviedla riaditeľka riadenia akosti Martina Frolíková.

Majo si otvoril polievku,
Zdroj: Tip čitateľa

Podľa nej všetky suroviny pri spracovaní prechádzajú sitami a magnetmi o rôznej veľkosti v závislosti na vlastnostiach danej suroviny tak, aby bolo maximálne znížené riziko výskytu cudzích predmetov. Celý proces výroby je pod prísnou kontrolou a sú nastavené opatrenia a monitorovacie metódy na zabezpečenie zdravotnej nezávadnosti výrobkov.

Majo si otvoril polievku,
Zdroj: Tip čitateľa

Majo si otvoril polievku,
Zdroj: Tip čitateľa

Martina Frolíková dodala, že pri výrobe polievok sa produkt nedostáva do kontaktu s drevom v žiadnej časti výrobného procesu. Drevené palety sa používajú až pre zabalené hotové výrobky a pred použitím sú dôkladne kontrolované podľa schváleného štandardu.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články