°C

Utorok, 18. február 2020. Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta.

Lustrovaním novinárov to nekončí: Kočner si údajne objednal aj sledovanie Čižnára

Marian Kočner
Marian Kočner
Zdroj: TASR/Dušan Hein
02.05.2019 17:59

BRATISLAVA - Obvinený podnikateľ Marian Kočner si údajne okrem sledovania novinárov objednal aj sledovanie generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. Nadácia Zastavme korupciu o tom píše na svojom blogu, pričom sa odvoláva na výpoveď utajeného svedka.


Cieľom sledovania mali byť Čižnárove schôdzky s bývalým riaditeľom SIS Jánom Valkom. Svedok však podľa nadácie vypovedal, že toto vyhodnotili ako veľké bezpečnostné riziko a od nápadu upustili. „Podľa všetkého však k špehovaniu Čižnára predsa len mohlo dôjsť, naznačuje to samotná generálna prokuratúra," píše nadácia s tým, že podľa stanoviska GP SR sa Čižnár informáciu o sledovaní svojej osoby dozvedel asi pred dvomi mesiacmi po upozornení dozorovými prokurátormi Úradu špeciálnej prokuratúry. "Je na orgánoch činných v trestnom konaní, aby aj túto vec náležite objasnili,” uviedla v tejto súvislosti hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár
Generálny prokurátor SR Jaromír
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Nadácia v tejto súvislosti konštatuje, že na generálnej prokuratúre pod Čižnárom stále pôsobia ľudia, ktorí mali blízko k Marianovi Kočnerovi. „V kuloároch prokuratúry sa spomína na to, že Marian K. sa vďaka svojim vzťahom cítil v budove GP SR ako doma a zvykol pred ňou parkovať auto na miestach, kde stoja len prokurátori," uvádza nadácia. Spomína pritom vzťahy Mariana Kočnera s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom alebo bývalým námestníkom GP Ladislavom Tichým.

Nadácia pritom pripomína, že pre komunikáciu s Marianom Kočnerom odišiel z funkcie prvý námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky. Námestník pre netrestný úsek René Vanek zase skončil pre komunikáciu s obvinenou Alenou Zsuzsovou.


Galéria

Marian Kočner Generálny prokurátor Jaromír Čižnár

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články