Trnavský kraj podporí zriadenie múzea v dome Kuciaka a Kušnírovej vo Veľkej Mači | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Trnavský kraj podporí zriadenie múzea v dome Kuciaka a Kušnírovej vo Veľkej Mači

Dom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
Dom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
Zdroj: Jan Zemiar
25.04.2018 16:00

TRNAVA/VEĽKÁ MAČA – Zámer vytvoriť v obci Veľká Mača (okres Galanta) v dome zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej pamätné miesto - múzeum slobody slova v stredu jednomyseľne podporil poslanecký zbor Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) na svojom zasadnutí.


Poslanci poverili zároveň predsedu TTSK Jozefa Viskupiča viesť ďalšie rokovania, súvisiace s napĺňaním tohto zámeru, s pozostalými po obetiach, kolegami Jána Kuciaka z novinárskej obce, s umeleckou obcou, ako aj samosprávou tejto obce v okrese Galanta a občianskou spoločnosťou.

Predseda TTSK informoval o vzniku myšlienky a doterajších rokovaniach. Povedal, že "tragická udalosť sa stala na území nášho kraja. Obec Veľká Mača leží iba 19 kilometrov od krajského mesta". Odkaz Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nesmie podľa neho zaniknúť v plynúcom čase, spoločnosť nesmie pripustiť žiadne obmedzenia slobody slova.

Vedenie TTSK preto plánuje podporiť myšlienku, ktorú rozvíjajú najbližší rodinní príslušníci obetí, kolegovia a kultúrne osobnosti a ktorá sleduje záujem zriadiť v dome pamätné miesto. TTSK bude úzko spolupracovať s obcou, prepojením bude poslanec Krisztián Forró, ktorý pôsobí popri krajskom parlamente aj v obecnom zastupiteľstve Veľkej Mače.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články