Nekompromisný odkaz vplyvného európskeho predsedu Ficovi: TOTO treba urobiť s Kaliňákom | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Nekompromisný odkaz vplyvného európskeho predsedu Ficovi: TOTO treba urobiť s Kaliňákom

Manfred Weber a Robert Fico
Manfred Weber a Robert Fico, Zdroj: SITA/AP Photo/Domenico Stinellis/Diana Černáková
11.03.2018 07:50

BRUSEL - Premiér Slovenskej republiky Robert Fico by mal odvolať ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Uviedol to v sobotu Manfred Weber, predseda Európskej ľudovej strany (EĽS/EPP), najvplyvnejšej politickej frakcie v Európskom parlamente (EP).


Bugár prehovoril po návrate z dovolenky: Zásadné rokovanie! Koalícii ponúkne tri scenáre

Weber v stanovisku uviedol, že po návrate šesťčlennej osobitnej delegácie EP zo Slovenska, ktorá mala za cieľ objasniť okolnosti vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, upozornil na obavy, že zodpovedné slovenské orgány nerobia všetko pre to, aby boli obe vraždy objasnené.

"Správy kolegov z ich cesty na Slovensku sú veľmi znepokojujúce. Vzniká dojem, že zo strany najvyšších slovenských vládnych predstaviteľov nie je urobené všetko pre to, aby boli obe vraždy objasnené. Predstaviteľom strany Smer-SD sa nepodarilo vyvrátiť mediálne správy o prepojení strany premiéra Fica a najmä ministra vnútra Kaliňáka s mafiou. Toto nie je akceptovateľné," zdôraznil Weber.

Robert Kaliňák
Robert Kaliňák na rokokovaní
Zdroj: Foto: SITA/Diana Černáková

Líder EPP zároveň spresnil, že je neuveriteľné, že minister vnútra ako nadriadený polície, ktorá by spolu s prokuratúrou mala objasniť obe vraždy a ich okolnosti, je stále vo funkcii. "Ak chce premiér Fico ukázať, že má ešte štipku slušnosti a dôveryhodnosti, musí odvolať ministra vnútra," odkázal Weber do Bratislavy.

Weber v závere svojej výzvy uviedol, že Európska ľudová strana očakáva od najvyšších predstaviteľov slovenskej vlády, že s plným nasadením objasnia tento kriminálny čin, zabezpečia slobodu tlače a slobodu prejavu a ukončia svoju "hru na schovávačku".


Galéria

Manfred Weber a Robert Robert Kaliňák

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Domenico Stinellis/Diana Černáková

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články