Prezident reaguje na Ficove vyhlásenie: Premiér ignoruje, že sa mu rúca vláda | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Prezident reaguje na Ficove vyhlásenie: Premiér ignoruje, že sa mu rúca vláda

Prezident Andrej Kiska prichádza počas vyhlásenia k aktuálnej politickej situácii v Prezidentskom paláci.
Prezident Andrej Kiska prichádza počas vyhlásenia k aktuálnej politickej situácii v Prezidentskom paláci.
Zdroj: FOTO TASR - KP SR / Marián Garaj
05.03.2018 22:03

BRATISLAVA - Premiér Robert Fico ignoruje, že sa mu rúca vláda. Stanovisko prezidenta Andreja Kisku agentúre SITA poskytol jeho hovorca Roman Krpelan. Reagoval tak na Ficovo dnešné vyjadrenie o prezidentovi, jeho nedeľňajšom prejave a Georgeovi Sorosovi.


"Dnes doručil demisiu prezidentovi jeho bývalý blízky spolupracovník Marek Maďarič. Jeho dvaja koaliční partneri zvažujú, čo ďalej. Odpútavanie pozornosti konšpiračnými teóriami nezbavuje premiéra povinnosti riešiť hlbokú politickú krízu, alebo uvoľniť miesto niekomu, kto to dokáže. Prezident Andrej Kiska začne avizované rozhovory s reprezentantmi parlamentných strán v stredu," píše sa ďalej v stanovisku. Kancelária prezidenta už dnes tesne po premiérovom vyhlásení pripomenula, že stretnutie Kisku so Sorosom nebolo tajné, informovali o ňom na Facebooku.

Prečo sa prezident Andrej Kiska stretol s Georgeom Sorosom v New Yorku 20. septembra 2017 bez prítomnosti predstaviteľov ministerstva zahraničných vecí, sa dnes pýtal premiér Robert Fico počas tlačového vyhlásenia, ktoré sa začalo o hodinu neskôr, ako bolo avizované. Fico to povedal v súvislosti s nedeľňajším prejavom prezidenta, ktorý podľa Fica nebol písaný na Slovensku, čo už kancelária prezidenta odmietla.

Fico zároveň dnes spojil opozíciu so snahou o "prevrat". Kiska sa nedeľňajším vyhlásením podľa neho priklonil na stranu opozície. Podľa premiéra majú udalosti po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky "určitý rukopis", ktorý je pokusom o totálnu destabilizáciu štátu. Tiež sa pýta prezidenta, prečo ešte pred pár týždňami označoval Slovensko za úspešný príbeh a teraz tvrdí niečo iné. Fico v nedeľu vyhlásil, že nedeľňajší prejav prezidenta bol podľa neho písaný v zahraničí.


Nástroje k článkuZDROJ: SITAFOTO TASR - KP SR / Marián Garaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články