Streda, 31. máj 2023. Meniny má Petrana, Petronela, Nela, zajtra Žaneta.

VIDEO Drsného odkazu primátora Rotterdamu: Moslimovia, choďte do p*če!

Ahmed Aboutaleb si rozhodne servítku pred ústa nedával.Galéria fotiek (1)
Ahmed Aboutaleb si rozhodne servítku pred ústa nedával.
Zdroj: YouTube

ROTTERDAM – Svet sa k nepríjemným udalostiam z minulého týždňa postavil rôzne. Väčšina vyspelých krajín teroristické útoky v Paríži odsúdila, rovnako aj primátor holandského mesta Rotterdam, v Maroku narodený moslim Ahmed Aboutaleb (53). Primátor sa však v príhovore pred celým národom vyjadril naozaj ostro.


Aboutaleb, ktorý prišiel do Holandska keď mal 15 rokov, poslal moslimských imigrantov s nepekným názorom na západnú civilizáciu doslova do p*če. Iba niekoľko hodín po streľbe v redakcii satirického magazínu Charlie Hebdo sa v publicistickom televíznom programe prezentoval naozaj zapálenými, dokonca aj vulgárnymi slovami.

„Ak neviete prijať humoristov, ktorí vytvárajú noviny, tak by som vám chcel povedať, choďte do p*če!“ rozčúlene vyjadril svoj názor Aboutaleb. Dal tak moslimom, ktorí uznávajú západnú kultúru jasne najavo, že tu nie sú vítaní: „Ak sa vám nepáči sloboda, preboha zbaľte sa a odíďte!“

Sám Aboutaleb je bývalým novinárom, zrejme preto sa ho útok na parížsku redakciu tak dotkol. Stal sa prvým prisťahovalcom, ktorý sa ocitol v podobne významnej pozícii v Holandsku. Rotterdam je pritom druhé najväčšie mesto v tomto štáte Beneluxu, žije tam viac ako 610-tisíc obyvateľov. 
 

Najčítanejšie články