Piatok, 22. október 2021. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Známy herec odcestoval na festival a... ZOMREL!

James Gandolfini
James Gandolfini
Zdroj: HBO
18.09.2021 00:01

NEW JERSEY - Herec James Gandolfini je slovenským divákom dobre známy zo seriálu Sopranovci. Bohužiaľ, dnešných okrúhlych 60 rokov sa nedožil. V lete 2013 sa vybral do Talianska na filmový festival a v Ríme náhle zomrel.


James Gandolfini sa narodil 18. septembra 1961 rodičom s talianskymi koreňmi. na škole sa venoval basketbalu, neskôr si urobil titul z komunikačných spojov. V New Yorku sa dostal do kontaktu s herectvom a strávil dva roky na konzervatóriu. 

Zaujal na Braeadwayi a neskôr aj vo svojich prvých filmoch na začiatku 90. rokov. O pár rokov neskôr sa dostal k seriálu Sopranovci, kde si zahral taliansko-amerického mafiána z New Jersey. Získal si vďaka tomu priazeň fanúšikov aj kritikov. Za túto úlohu získal tri ceny Emmy aj Zlatý glóbus. 

James Gandolfini
Zdroj: HBO

Aj popri Sopranovcoch hral Gandolfini vo filmoch. Objavil sa napríklad v snímkach 8 MM, Muž, ktorý nebol, Mexičan, Všetci kráľovi muži, neskôr to boli filmy ako Únos vlaku 1 2 3, Politické kruhy, Svet podľa Mallory, 30 minút po polnoci a naposledy Špinavé prachy. 

V roku 2013 si mal James prevziať cenu na podujatí Taormina Film Fest. V druhej polovici júna bolo v Taliansku mimoriadne teplo a po tom, čo rodina strávila deň chodením po pamiatkach, našiel herca jeho syn v kúpeľni v bezvedomí. 20 minút po príjazde do nemocnice ho lekári prehlásili za mŕtveho. James Gandolfini zomrel 19. júna 2013 vo veku 51 rokov. Pitva potvrdila infarkt. 

James Gandolfini
Zdroj: 20th Century Fox


Galéria

James Gandolfini James Gandolfini James Gandolfini

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články