Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

Smutný pohľad na slizkého recepčného zo Sám doma: Skončil na vozíčku

Tim Curry
Tim Curry
Zdroj: 20th Century Fox
19.04.2021 00:01

LOS ANGELES - Herec Tim Curry si zahral v sérii Sám doma len malú úlohu, no z druhej časti si ho pamätá naozaj každý. Úlohu slizkého recepčného stvárnil jednoducho bravúrne. Bohužiaľ, v roku 2012 ho postihla mozgová mŕtvica a skončil na vozíčku.


Tim Curry sa narodil 19. apríla 1946 vo Veľkej Británii. Ako dieťa sa venoval spevu, neskôr sa rozhodol, sústrediť na herectvo. 

Jeho prvou príležitosťou bol muzikál Hair a neskôr účinkoval v The Rocky Horror Show. Na ulici vtedy stretol autora tohto muzikálu Richarda O'Briena, ktorý mu prezradil, že hľadá dobre stavaného muža, ktorý dokáže spievať. Zahral si šialeného vedca a transvestitu Dr. Frank-N-Furtera.

Tim Curry
Zdroj: 20th Century Fox

Tim Curry pokračoval v divadelnej kariére a roku 2015 bol na odovzdávaní cien Tony Award ocenený Artistic Achievement Award. 

Vo filmoch sa začal objavovať začiatkom 70. rokov. Hral napríklad v snímkach Oscar, Sám doma 2: Stratený v New Yorku, Nabitá zbraň 1, Traja mušketieri, Charlieho anjeli, Scary Movie 2, Terry Pratchett: Farba mágie a iných. 

Tim Curry
Zdroj: Buena Vista Television

V roku 1988 sa herec presťahoval do Kalifornie. Nikdy sa neoženil a nemá žiadne deti. 

V roku 2012 utrpel mozgovú mŕtvicu a odvtedy je odkázaný na vozík. Herectvu sa venuje v rámci prepožičiavania hlasu a pokračuje aj v spievaní. 

Na verejnosti sa však neukazuje príliš často. V roku 2016 sa zúčastnil filmovej premiéry, v roku 2019 sa objavil na Comic Cone, v roku 2020 zas na dobročinnej akcii Rocky Horror Picture Show v rámci prezidentskej kampane Joea Bidena. 

Ako herec tvrdí, pri zotavovaní mu pomohol najmä zmysel pre humor. „Nie je náročný na údržbu. Je to súčasť mojej DNA,” vyhlásil. 

Tim Curry
Zdroj: Profimedia


Galéria

Tim Curry Tim Curry Tim Curry Tim Curry

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články