Pondelok, 2. august 2021. Meniny má Gustáv, zajtra Jerguš.

30 rokov po filme Thelma a Louise: Takto teraz vyzerá milenka Brada Pitta!

Geena Davis
Geena Davis
Zdroj: Columbia Pictures
20.01.2021 00:01

LOS ANGELES - Keď minulý rok získal Brad Pitt Oscara, ďakoval aj kolegyni Geene Davis. Pred 30 rokmi si zahrali milencov vo filme Thelma a Louise. Dnes herečka oslavuje 65 rokov.


Geena Davis sa narodila 21. januára 1956. Ako dieťa sa zaujímala o hudbu a hrala na niekoľko nástrojov. Nakoniec vyštudovala na Bostonskej univerzite dramatické umenie. 

Po skončení školy ale podpísala modelingovú zmluvu. Ako modelku si ju všimol režisér Sydney Pollack, ktorý ju obsadil do filmu Tootsie s Dustinom Hoffmanom. Film bol mimoriadne úspešný, získal aj niekoľko nominácií na Oscara a je považovaný za kultovú klasiku. 

Dustin Hoffman a Geena
Zdroj: Columbia Pictures

Neskôr sa objavila vo filme Mucha či Beetlejuice. V roku 1991 uzrel svetlo sveta film Thelma a Louise, kde hrala po boku Susan Sarandon. To bol ďalší film, ktorý sa stal klasikou a dokonca zaň v tom čase získala nomináciu na Oscara ako najlepšia herečka.

V snímke si strihla románik s Bradom Pittom. Ten sa jej a režisérovi Ridleymu Scottovi minulý rok v oscarovej reči poďakoval, že mu dali príležitosť. Išlo prakticky o jeho prelomovú rolu. 

Susan Sarandon a Geena
Zdroj: MGM

Brad Pitt a Geena
Zdroj: MGM

Geena je známa aj z filmov ako Veľké víťazstvo, Dlhý bozk na dobrú noc, či Myšiak Stuart Little. Objavila sa aj v seriáli Klinika Grace. 

Herečka má za sebou tri manželstvá – s podnikateľom Richardom Emmolom, hercom Jeffom Goldblumom a filmovým tvorcom Rennym Harlinom.  

Od roku 1998 randila s chirurgom Rezzom Jarrahym, s ktorým má tri deti. Údajne sa vzali v roku 2001, keď ale Rezza požiadal v roku 2018 o rozvod, Geena odpovedala vyhlásením, že v skutočnosti ich manželstvo nebolo nikdy zlegalizované. 

Geena Davis je členkou Mensy a známou aktivistkou za práva žien. 

Geena Davis a Alysia
Zdroj: Instagram gdigm


Galéria

Geena Davis Dustin Hoffman a Geena Susan Sarandon a Geena Brad Pitt a Geena Geena Davis a Alysia

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články