Sobota, 12. jún 2021. Meniny má Zlatko, zajtra Anton.

Slovenská herečka sa stiahla do úzadia: Zdravotné problémy a priberanie... Vážila 100 kíl!

Ivona Krajčovičová
Ivona Krajčovičová
Zdroj: RTVS
06.05.2021 00:01

BRATISLAVA - Črtala sa jej pekná kariéra, no netrvala dlho. Herečka Ivona Krajčovičová sa v polovici 90. rokov stiahla z verejného života. Bojovala totiž so zdravotnými problémami a dramaticky pribrala. Neskôr sa už k svojej starej profesii nevrátila.


Ivona Krajčovičová sa narodila 6. mája 1960. Vyštudovala herectvo na VŠMU a už počas štúdia sa objavila pred kamerami. 

Ivona Krajčovičová
Zdroj: RTVS

za prelomový sa dá označiť rok 1984, keď ukončila štúdium. Zároveň nakrútila seriál Povstalecká história, kde stvárnila jednu z hlavných úloh. Zahrala si v rozprávke Múdra Gabriela a tiež sa jej podarilo preraziť v Česku.

Objavila sa v psychologickej dráme Zjasnělá noc. A Zdeněk Svěrák bol mladou herečkou tak nadšený, že si ju vybral hneď do dvoch filmov ako svoju partnerku. Najprv spolu nakrútili film Co je vám, doktore? a o rok neskôr Jako jed. 

Ivona Krajčovičová
Zdroj: FS Barrandov

Ivona Krajčovičová a Zdeněk
Zdroj: ČT

Ivona hrala vo viacerých televíznych filmoch, v polovici 90. rokov však herecké povolanie opustila. Dôvodom bola choroba, ktorá sa nazýva orbitocelulitida. Ide o akútne zápalové ochorenie oka. „Začalo to veľmi nevinne, z ničoho nič mi opuchlo oko. Myslela som, že je to obyčajný jačmeň. Potom sa choroba rozvinula a ja som vyzerala ako Quasimodo,” zverila sa pred rokmi Krajčovičová Blesku. 

Svoju chorobu tajila a zvládala ju len s pomocou manžela, režiséra Petra Opáleného. Liečba trvala dva roky a našťastie bola úspešná. 

Okrem tejto diagnózy však v ústraní bojovala aj s nadváhou. „Trikrát v živote som vážila sto kíl a to už nikdy nedopustím,” povedala herečka v čase, keď mala naspäť štíhlu postavu. K herectvu sa však nevrátila, s manželom si založila umeleckú agentúru. 

Ivona Krajčovičová a Kamila
Zdroj: RTVS


Galéria

Ivona Krajčovičová Ivona Krajčovičová Ivona Krajčovičová Ivona Krajčovičová a Zdeněk Ivona Krajčovičová a Kamila Ivona Krajčovičová

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články