°C

Pondelok, 25. január 2021. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Dnes by mal slovenský herec 77 rokov: Smrť prišla náhle... Stalo sa to, čoho sa obával!

Juraj Slezáček
Juraj Slezáček
Zdroj: TV JOJ
14.01.2020 00:01

BRATISLAVA - Ďalšie narodeniny, ktoré neoslávi... Juraj Slezáček síce pred svojou smrťou bojoval s ťažkou chorobou, no v deň, keď sa vybral na pohárik, nikto by nečakal, že domov sa už nevráti. Už pár rokov mal obavy z mesiaca august a práve ten sa mu napokon stal aj osudným.


Juraj Slezáček sa narodil 14. januára 1943. Po štúdiu na VŠMU sa stal členom divadelného súboru SND. Počas svojej kariéry účinkoval aj v mnohých televíznych filmoch. V posledných rokoch bol známy najmä zo seriálu Panelák. 

Dnes by mal slovenský

Začiatkom roka 2013 podstúpil obľúbený herec operáciu ciev a lete 2014 sa objavila vážnejšia diagnóza - nádor v ústach. Juraj Slezáček bojoval s rakovinou dva roky, no neporazil ju.

V auguste 2016 sa, ako zvyčajne, vybral na posedenie do svojej obľúbenej vinárne. Tam si dal pohár vínka, vyplatil útratu a čakal na manželku, ktorá ho mala vyzdvihnúť. Bohužiaľ, v čase, keď Jela Slezáčková dorazila, jej muž už svoj boj o život prehral. 

Osudným sa mu stal august, ktorého sa obával už od roku 2013, keď umelecká obec smútila za Jozefom Adamovičom, Jozefom Bednárikom a Vierou Strniskovou. „Začínam byť trošku poverčivý, začínam nemať rád august,” skonštatoval vtedy herec. Juraj Slezáček opustil tento svet 5. augusta 2016. 
Dnes by mal slovenský
Zdroj: TASR

Galéria

Juraj Slezáček Juraj Slezáček a Božidara Juraj Slezáček Juraj Slezáček Juraj Slezáček Juraj Slezáček si cigaretu

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články