°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

40 rokov po seriáli Arabela: Takto dnes vyzerá herečka Jana Nagyová (61)

Jana Nagyová
Jana Nagyová
Zdroj: CT
09.01.2020 00:01

ELSDORF - Slávny seriál Arabela vznikol v roku 1980 a hlavnú úlohu mala pôvodne hrať Libuše Šafránková. Nakoniec iba nadabovala slovenskú herečku Janu Nagyovú (61), ktorá sa už ale herectvu dlhé roky nevenuje. Pozrite, ako teraz vyzerá niekdajšia seriálová princezná.


Jana Nagyová, sa narodila 9. januára v Komárne. Od detstva sa venovala amatérsku divadlu. V roku 1978 absolvovala spev a hru na klavír na bratislavskom Konzervatóriu. Ešte v tom istom roku sa stala členkou vtedajšieho Poetického súboru Novej scény v Bratislave, v ktorom účinkovala do roku 1988.

40 rokov po seriáli
Zdroj: RTVS

Už v 70. rokoch začala dostávať menšie úlohy v televíznych filmoch. Účinkovala napríklad v obľúbenom trojdielnom komediálnom filme Martina Ťapáka Sváko Ragan z roku 1976 a v českom kriminálnom filme z roku 1979 Smrt stopařek, ktorý režíroval Jindřich Polák.

Pri jej mene si však televízni diváci zvyčajne spomenú na úspešný český rozprávkový seriál režiséra Václava Vorlíčka Arabela (1980). K hlavnej úlohe sa slovenská herečka dostala v podstate náhodou. Pôvodne mala Arabelu stvárniť česká herečka Libuše Šafránková, ale tá zo zdravotných dôvodov odmietla a Janu Nagyovú napokon len nadabovala.

Jana Nagyová
Zdroj: česká televize

Okrem výrazne divácky úspešnej Arabely si Jana Nagyová zahrala väčšie či menšie postavy v ďalších obľúbených televíznych filmoch a  seriáloch ako napríklad: Triptych o láske (TV film, 1980), Nebezpečné známosti (TV film, 1980), Bičianka z doliny (TV film, 1981), Chlap prezývaný Brumteles (TV film, 1982), Lekár umierajúceho času (TV seriál, 1983), Alžbetin dvor (TV seriál, 1986), alebo v česko-poľskom koprodukčnom filme Pražské tajemství z roku 1988.

Kariéru herečky ukončila z rodinných dôvodov v roku 1988. Možný herecký návrat Jany Nagyovej sa rysoval počiatkom 90. rokov minulého storočia, kedy sa režisér Václav Vorlíček rozhodol nakrútiť pokračovanie úspešného seriálu Arabela s názvom Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993). Do úlohy princeznej Arabely však napokon obsadil českú herečku Miroslavu Šafránkovú.

40 rokov po seriáli
Zdroj: RTVS

V osobnom živote by sa bývalej talentovanej a známej herečke niekedy zišiel Arabelin čarovný prsteň. Prvýkrát sa totiž vydala ako 22-ročná za hokejového trénera Miroslava Kuboviča, s ktorým mala dcéru Janu. Ich manželstvo skončilo smrťou hokejového trénera, ktorý mal vážne problémy s alkoholom.

Druhýkrát sa vydala za nemeckého podnikateľa Haralda Schlegela, s ktorým mala syna Haralda. Kvôli manželovi sa odsťahovala do Nemecka a vzdala sa aj hereckej kariéry. V prvej polovici 90. rokov 20. storočia sa druhé manželstvo Jany Nagyovej skončilo rozvodom z dôvodu vážnych zdravotných problémov dcéry Jany z prvého manželstva a veľkej pracovnej vyťaženosti manžela. Po rozvode sa usadila v Prahe a pokúšala sa podnikať v oblasť kozmetiky. Tretíkrát sa vydala vo veku štyridsaťtri rokov za nemeckého podnikateľa Toniho Pulma, s ktorým má dcéru Sophie Emmu. V súčasnosti žije s rodinou v nemeckom Elsdorfe.

40 rokov po seriáli
Zdroj: Facebook JP
40 rokov po seriáli
Zdroj: Facebook JP

Galéria

Jana Nagyová Jana Nagyová vo filme Jana Nagyová s Dádou Jana Nagyová Jana Nagyová sa už Jana Nagyová má dnes Jana Nagyová Jana Nagyová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články