°C

Pondelok, 1. jún 2020. Meniny má Žaneta, zajtra Xénia.

Kedysi oblé líca a nemožná ofina: Takto sa slovenská speváčka zmenila za vyše 30 rokov

Júlia Hečková
Júlia Hečková
Zdroj: Youtube, RTVS
03.12.2019 00:01

BRATISLAVA/PRAHA - Kariéra Júlie Hečkovej (58) odštartovala pred vyše 30 rokmi. A dnes možno ani ona sama neverí, ako vtedy vyzerala. Ach, tie roky 80-te...


Júlia Hečková sa narodila 3. decembra 1961. Ako dieťa navštevovala Ľudovú školu umenia, rovnako ako jej o 11 rokov starší brat Peter. Vyštudovala textilné návrhárstvo a neskôr teóriu umenia. 

Hneď po maturite však začala vystupovať ako speváčka a v roku 1983 vyhrala s piesňou Horúci mráz súťaž Bystrické zvony. O rok neskôr už mala na konte víťazstvo v Bratislavskej lýre. 

Na začiatku kariéry mala ešte detsky okrúhle líčka a klasický účes tej doby - vpredu krátka ofina, vzadu dlhšie vlasy. Postupne však svoj imidž začala meniť a jej typickým poznávacím znamením sa stali dlhé kučeravé vlasy. 

Kedysi oblé líca a
Zdroj: Youtube, RTVS

Kedysi oblé líca a
Zdroj: YouTube

V 80. rokoch patrila k tým najpopulárnejším speváčkam spolu s Marikou Gombitovou a Beátou Dubasovou a bola maximálne vyťažená koncertmi. Najväčšie hity: To som ja, Horúci mráz, Maturitné tablo, Prelom všetky múry, Spútaná láskou, Mesto snov, Náhlenie, Keď cítiš lásku, Kráľovná pavlačí a dvorov, Taliansky muzikál. 

Júlia už roky žije v Prahe, kam sa presťahovala za manželom, s ktorým má syna Tomáša. 

Kedysi oblé líca a
Zdroj: Forza

Minulý rok boli súrodenci Hečkovci hosťami v Inkognite.
Kedysi oblé líca a
Zdroj: TV JOJ


Galéria

Júlia Hečková Júlia Hečková Júlia Hečková Júlia Hečková Minulý rok boli súrodenci Súrodenci Hečkovci v markizáckom Júlia a Peter Hečkovci Júlia a Peter Hečkovci

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články