°C

Sobota, 15. august 2020. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

Slovenský herec mal na mále: Takmer skončil vo väzení!

Peter Kočiš
Peter Kočiš
Zdroj: Jan Zemiar
19.10.2019 00:00

BRATISLAVA - Vedeli ste to o ňom? Dnešný oslávenec - Peter Kočiš (54) je veľký sympaťák, ktorý sa herectvu venuje už od útleho detstva. Práve táto profesia a uznávaný kolega Štefan Kvietik (85) ho v minulosti zachránili od toho, aby neskončil vo väzení.


Peter Kočiš sa narodil 19. otóbra 1965 v Nitre. Na televíznych obrazovkách sa prvýkrat objavil, keď mal 5 rokov. Na konte má účinkovanie v mnohých inscenáciách a filmoch. Pred kamerami mu viackrát stvárnil otca herec Štefan Kvietik. Ten bol neskôr aj jeho pedagógom a dá sa povedať, že aj záchrancom. 

Peter Kočiš sa venoval herectvu už od útleho veku.
Peter Kočiš
Zdroj: SFÚ

Peter v jednom z rozhovorov pre Nový Čas Nedeľa porozprával o tom, že bol v mladosti veľkým rebelom. „Chcel som emigrovať. Chcel som opustiť režim, ktorý mi celkom nevyhovoval. Odmietal som chodiť na pvé máje..." zaspomínal si Kočiš. „Medzi tretím a štvrtým ročníkom som sa dhšie zdržal v kapitalistickom zahraničí a hrozilo mi, že ma za to zavrú. Mal som 21 rokov. Vtedy sa ma pán Kvietik veľmi zastal a udržal ma na škole, lebo mi hrozil vyhadzov,” dodal. 

Peter Kočiš a Štefan Kvietik, ktorý mu pred kamerami viackrát stvárnil otca.
Peter Kočiš
Zdroj: STV

Kočiša si mnohí Slováci spájajú aj s účinkovaním na divadelných doskách, dabingom, či moderovaním. Pôsobil v rádiu a uvádzal aj televízne súťaže Páli vám to?, Snívajte s nami, či Taxík. Spomedzi seriálov, v ktorých si zahral, stoja za zmienku napríklad Panelák, Odsúdené a Tajné životy. 

Peter Kočiš ako moderátor relácie Taxík.
Peter Kočiš
Zdroj: STV

Peter Kočiš je rozvedený a má dcéry Terezu a Sáru.

Peter Kočiš so svojou súčasnou partnerkou.
Slovenský herec mal na
Zdroj: Jan Zemiar


Galéria

Peter Kočiš Peter Kočiš sa venoval Peter Kočiš a Štefan Peter Kočiš ako moderátor Peter Kočiš so svojou Peter Kočiš a Štefan Peter Kočiš kedysi.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: Ján Zemiar, STV, SFÚ

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články