°C

Sobota, 15. august 2020. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

Fešanda Krížiková: Aha, ako vyzerala legendárna herečka pred 60 rokmi!

Eva Krížiková
Eva Krížiková
Zdroj: SITA/SND/Jana Nemčoková
15.07.2019 00:01

BRATISLAVA - Herečka Eva Krížiková už viac ako 10 rokov žije v ústraní. Dnes oslavuje 85. narodeniny a zrejme si zaspomína aj na svoju mladosť. Pozrite, aká to bola fešanda...


Eva Krížiková sa narodila 15. júla 1934. Odmalička ju lákalo vžívať sa do iných postáv a tak nebolo divu, keď sa vybrala hereckou cestou. Najprv nastúpila do divadla v Martine, v roku 1954 sa však stala súčasťou Slovenského národného divadla. 

Eva Krížiková s Františkom Dibarborom v hre Tanec nad plačom
Fešanda Krížiková: Aha, ako
Zdroj: SITA

Od začiatku svojej kariéry stávala aj pred filmovými a televíznymi kamerami. Už v roku 1951 sa objavila v malej úlohe vo filme Lazy sa pohli. Milovníci filmov pre pamätníkov určite nezabúdajú na filmy Štvorylka či Statočný zlodej.  

Fešanda Krížiková: Aha, ako
Zdroj: ČS štátny film

Fešanda Krížiková: Aha, ako
Zdroj: SFÚ

Excelovala aj v Červenom víne, skvelá bola vo filme Zypa Cupák, pri jej mene však figuruje asi 150 snímok. Dokázala byť vážna, ale aj komediálna herečka a tiež nemala problém hrať pre deti. 

V roku 1961 sa herečka vydala za svojho kolegu Františka Zvaríka. Ich manželstvo trvalo až do smrti známeho herca a speváka v roku 2008. Z ich manželstva pochádza dcéra Barbora. 

Fešanda Krížiková: Aha, ako

Herečka momentálne žije v bratislavskom seniorcentre. 


Galéria

Eva Krížiková Eva Krížiková s Františkom Eva Krížiková vo Štvorylke Eva Krížiková s Jozefom František Zvarík a Eva Eva Krížiková Eva Krížiková Eva Krížiková

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články