Život známej herečky sa razom zmenil na peklo: Jedna rana za druhou! | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Život známej herečky sa razom zmenil na peklo: Jedna rana za druhou!

Selma Blair
Selma Blair
Zdroj: SITA/Photo by Chris Pizzello/Invision/AP
23.06.2019 00:00

LOS ANGELES - Je to bojovníčka! Herečka Selma Blair účinkovala vo viacerých známych filmoch. Veľkým úspechom je pre ňu aj narodenie synčeka Arthura, ktorý prišiel na svet v júli 2011. Uplynulé roky však pre túto umelkyňu nie sú veľmi šťastné. Lekári jej najskôr diagnostikovali sklerózu multiplex a nedávno aj ochorenie hlasiviek.


Selma Blair sa narodila 23. júna 1972 ako najmladšia zo štyroch detí. V porovnaní s inými kolegami po hereckej kariére príliš netúžila. Chcela sa stať najskôr fotografkou. Až potom začala navštevovať hereckú školu a veru, dobre urobila. 

Dôkazom je film Veľmi nebezpečné známosti, v ktorom stvárnila nevinnú Cecile. Selma bola za svoj výkon nominovaná na cenu MTV Movie Award a so Sarah Michelle Geller bol ich bozk ocenený víťazstvom v kategórii Najlepší bozk. 

Selma Blair a Sarah Michelle Geller vo filme Veľmi nebezpečné známosti.
Selma Blair
Zdroj: 1999 Columbia Pictures

Za zmienku stojí aj účinkovanie v počinoch Pravá blondínka, Jednoducho sexi, Hellboy, Hmla, Čierny kôň, Matky a dcéry, či v seriáloch Kurz sebaovládania a American Crime Story. Počas tohto roka mal premiéru aj film After: Bozk, v ktorom si tiež zahrala. 

Selma Blair vo filme After: Bozk.
Selma Blair
Zdroj: Aviron Pictures

Zaujímavé je, že Selma si trúfla na narúcanie aj napriek tomu, že ju sužujú vážne zdravotné problémy. V roku 2018 priznala, že jej lekári diagnostikovali sklerózu multiplex. Začiatkom tohto roka sa u nej začala prejavovať spastická dysfónia. Známa herečka príznaky ochorenia dlhodobo prehliadala. Zrejme aj preto sa teraz snaží šíriť osvetu a upozorňuje fanúšikov, aby svoje zdravie nezanedbávali. 

Selma Blair sa pohybuje za pomoci paličky. Počas pózovania fotografom sa nedávno neubránila slzám.
Selma Blair
Zdroj: SITA

Selme Blair je veľkou oporou jej synček.
Selma Blair
Zdroj: Instagram

Selma Blair a Sarah Michelle Geller sú aj dnes skvelými kamarátkami.
Selma Blair
Zdroj: Instagram


Galéria

Selma Blair Selma Blair a Sarah Selma Blair vo filme Selma Blair sa pohybuje Selme Blair je veľkou Selma Blair a Sarah Selma Blair Selma Blair

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: SITA, 1999 Columbia Pictures, Aviron Pictures

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články