Nešťastná smrť českého speváka: Zomrel rýchlo, ale v ukrutných bolestiach! | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Nešťastná smrť českého speváka: Zomrel rýchlo, ale v ukrutných bolestiach!

Petr Muk
Petr Muk
Zdroj: TASR
24.05.2019 00:01

PRAHA - Na začiatku bola jeho smrť zahalená rúškom tajomstva. Špekulovalo sa, že sa Petr Muk predávkoval. Pitva však preukázala inú príčinu. Pred 9 rokmi sa spevákovi stalo osudným opojenie alkoholom...


Petr Muk sa narodil 4. februára 1965. Bol nesmierne talentovaný, pôsobil v skupinách Oceán a Shalom. Neskôr sa dal na sólovú dráhu a vystupoval aj v muzikáloch. Jeho životná púť však skončila v 45 rokoch. Nešťastne zomrel 24. mája 2010. 

Nešťastná smrť českého speváka:
Zdroj: TASR

Spevákova smrť bola najprv opradená mnohými dohadmi. Nebolo totiž žiadnym tajomstvom, že trpel depresiami. Preto sa najprv predpokladalo, že sa predávkoval liekmi. Pitva však podľa českých médií preukázala inú príčinu. 

Mukovi podľa ich zistení síce v krvi koloval liek na depresiu, ale naozaj v nízkom, teda bežnom množstve, aké užívajú aj iní pacienti. Horšie to však bolo s alkoholom. Umelec sa najedol, ale aj čo-to vypil a keď neskôr začal zvracať, s 2,65 promile alkoholu v krvi nebol schopný si sám pomôcť. A tak ho udusili zvratky. Dusil sa vraj približne minútu. Ako v tom čase skonštatovali novinári, zomrel síce relatívne rýchlo, no bolestne. 

Petr Muk
Zdroj: TASR/Miroslav Košírer

Nešťastná smrť českého speváka:


Galéria

Petr Muk Petr Muk

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články