Piatok, 17. september 2021. Meniny má Olympia, zajtra Eugénia.

Legendárneho Duchoňa (†35) Slováci milujú: Mázikovej tajomstvo, žiarlivosť... Zabil ho alkohol!

Karol Duchoň
Karol Duchoň
Zdroj: TASR
21.04.2019 00:00

BRATISLAVA - Slovenský Tom Jones, hudobný génius, pán spevák a jeden z našich najlepších umelcov! Taký bol legendárny Karol Duchoň, ktorý by dnes oslavoval 69. narodeniny. Zomrel však ako 35-ročný, v novembri 1985 na cirhózu pečene.


Karol Duchoň sa narodil 21. apríla 1950 v Galante. Talent zdedil po mame. Okrem nej bola pre neho v detstve a období dospievania významnou ženou aj Eva Máziková. Spolu totiž chodli na základnú školu, dobre si rozumeli a neskôr aj spoločne vystupovali. „Vyrastali sme spolu. A raz sme dokonca spoločne utiekli z domu. Naši chceli, aby sme sa zobrali,” prezradila zaujímavé tajomstvo v markizáckej Chart Show známa blondínka. Ktovie, akoby zväzok týchto dvoch živlov dopadol. 

Karol strednú školu - strojnícku priemyslovku v Partizánskom nedokončil. Ako 15-ročný vystúpil na speváckej súťaži, o tri roky neskôr odišiel s orchestrom Jaroslava Mikulu do zahraničia. Vystupoval s Robom Kazíkom, Evou Mázikovou, či s orchestrami Braňa Hronca, Juraja Velčovského, aj Vlada Valoviča. Naspieval duety s Marcelou Laiferovou, Dušnom Grúňom, Janou Kociánovou a inými.

Duchoň koncertoval nielen doma, ale aj v zahraničí. Ľudia jeho hlas a hity milovali, na konte mal tiež viacero ocenení. 

Ženy tohto úspešného, šarmantného a zábavného speváka zbožňovali. Keď vystupoval na internáte Bernolák, padla mu do oka Elena Šuráková. Chodili spolu dva roky a v apríli 1972 mali svadbu. Nevesta bola už v tom čase tehotná a pod srdcom mala ich dcérku Danku. 

Duchoňova prvá manželka v minulosti prezradila, že Karol vedel byť mimoriadne výbušný a žiarlivý. „Raz ma videl hrať na dvore bedminton so susedom. Pozrel na mňa a ja som vedela, že je zle-nedobre. Na druhý deň boli rakety dolámané,” zaspomínala si v jednom z rozhovorov pani Elena, ktorú súd v roku 1985 so spevákom rozviedol.  
 
Desať dní na to sa slovenský Tom Jones ženil opäť. A to za Alenu Čermákovú, ktorá pracovala v Slovensko rozhlase. Hoci mala dvojica veľké plány, zhruba osem mesiacov po svadbe im ich zmarila spevákova smrť. 5. novembra 1985 podľahol cirhóze pečene. Pod jeho zlý zdravotný stav sa podpísala silná žltačka, ktorú v detstve prekonal, bujarý spôsob života i konzumácia alkoholu. 
 

Galéria

Karol Duchoň Karol Duchoň Karol Duchoň Karol Duchoň Karol Duchoň

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: TASR, youtube.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články