V tom musia byť čary! Legendárna Saxana má 69 a vyzerá perfektne | Topky.sk

Streda, 17. júl 2019. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

V tom musia byť čary! Legendárna Saxana má 69 a vyzerá perfektne

Petra Černocká
Petra Černocká
Zdroj: profimedia.sk
24.11.2018 00:00

PRAHA - Neuveriteľné! Meno Petry Černockej je a už navždy bude späté najmä s počinom Dívka na koštěti, v ktorom stvárnila čarodejnicu Saxanu. A zdá sa, akoby dnešná oslávenkyňa kúzlila aj v bežnom živote. Pri pohľade na ňu sa až človeku nechce veriť, že má už 69 rokov.


Petra Černocká sa narodila 24. novembra 1949 v Prahe ako druhé dieťa. Jej otec bol právnik a mama úradníčka. Vyštudovala operný spev a hru na klavír. Už počas štúdia začala s vystupovaním a pôsobila aj na divadelných doskách. 

V roku 1968 sa Petra vydala za Jana Vaculíka, ktorý tiež prispel k tomu, že jej popularita stúpala. Mladá speváčka koncertovala nielen doma, ale aj po Európe.  

Petra Černocká ako Saxana.
V tom musia byť

V roku 1971 vyhrala Černocká konkurz do filmu Dívka na koštěti, vďaka ktorému ukázala, že vie byť aj herečkou. A hoci jej popularita rástla, v súkromí prežívala herečka veľmi smutné chvile. Prišla totiž o synčeka Peťka. „Zomrel kvôli zlej technológii pôrodu. Nemal žiadnu vrodenú vadu a bol zdravý,” povedala na margo toho po rokoch samotná Petra. Obrovskú bolesť prekonala aj vďaka tomu, že sa jej o desať rokov narodila dcéra Barbora. V roku 1980 sa s jej otcom rozviedli. 

Petra Černocká s dcérou Barborou.
Petra Černocká
Zdroj: Instagram

Aktuálne je Petra druhýkrát vydatá. V roku 2004 povedala svoje "áno" hudobníkovi Jiřímu Pracnýmu. Po jeho boku je očividne šťastná. Hoci má 70-tku na krku, tak vyzerá skvele a asi len málokto by jej tipoval skutočný vek. 

Petra Černocká na aktuánej fotografii.
Petra Černocká
Zdroj: profimedia.sk


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: profimedia.sk, instagram,

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články