Stará láska Riša Müllera: Aha, aká krásna bola zamlada! | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Stará láska Riša Müllera: Aha, aká krásna bola zamlada!

Iva Bittová ako 18-ročná
Iva Bittová ako 18-ročná
Zdroj: SFÚ
22.07.2019 00:00

PRAHA - Pamätáte si časy, keď Richard Müller (56) chodil s Ivou Bittovou (61)? Ide o talentovanú muzikantku, no poznáme ju aj z filmov. Ako osemnásťročná si napríklad zahrala vo filme Ružové sny, naposledy sa mihla v rozprávke Traja bratia.


Iva Bittová sa narodila 22. júla 1958 v Česku, jej otec však pochádza zo Slovenska. Je speváčka, huslistka a herečka. Patrí k najvýraznejším osobnostiam českej alternatívnej hudobnej scény. V hudbe sa pohybuje od vlastných interpretácií ľudových piesní cez experimentálny jazz, rock až po husľové aplikácie skladieb vážnej hudby a operný spev. Je sestrou speváčky Idy Kelarovej.

Stará láska Riša Müllera:
Zdroj: TASR

Ako herečka zaujala Iva už v úplne prvom filme Ružové sny po boku Juraja Nvotu, kde stvárnila rómske dievča zaľúbené do bláznivého poštára s odstávajúcimi ušami. Do krásnej čiernovlásky s uhrančivými očami sa vtedy určite zamilovali aj mnohí diváci. 

Stará láska Riša Müllera:
Zdroj: SFÚ

Stará láska Riša Müllera:
Zdroj: SFÚ

Láskou k nej o mnoho rokov neskôr zahorel aj spevák Richard Müller. Začiatok ich lásky sa časovo prelína s momentom, keď sa rozvádzal s manželkou Soňou. Zdalo sa, že talentovaní, nadpriemerne nadaní hudobníci tvoria stabilný pár a nič ich nemôže rozdeliť. Po piatich rokoch sa ale ich vzťah skončil. Rozišli sa v roku 2004.

 

Stará láska Riša Müllera:
Zdroj: TASR

Odvtedy sa o Ivinom súkromnom živote veľa nevie. Má dospelého syna Matouša (36), ktorý v roku 2005 súťažil o titul Muž roka. A mladšieho Antona, ktorý vyštudoval kompozíciu. Muzikantka už niekoľko rokov žije v USA, stále však koncertuje v Čechách aj na Slovensku. 

 


Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: wikipedia, ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články