POTVRDENÉ Plavčan definitívne skončil: VIDEO Takto sa rozlúčil s ministerstvom | Topky.sk

Utorok, 23. júl 2019. Meniny má Oľga, zajtra Vladimír.

POTVRDENÉ Plavčan definitívne skončil: VIDEO Takto sa rozlúčil s ministerstvom

Peter Plavčan
Peter Plavčan
Zdroj: Jan Zemiar
17.08.2017 15:20

BRATISLAVA - Je to potvrdené. Minister školstva Peter Plavčan končí. Krk mu zlomil obrovský škandál s udeľovaním eurofondov v jeho rezorte. Profitovať mali z toho pochybné firmy s väzbami na SNS.


Odvolanie Plavčana oznámil včera premiér Robert Fico, ktorý následne odporučil Andrejovi Dankovi (SNS), aby vybral iného ministra školstva. Následne podvečer odvolanie potvrdil aj šéf národniarov a oznámil, že Plavčan svoje odstúpenie vysvetlí.

POTVRDENÉ Plavčan definitívne skončil:
Zdroj: Jan Zemiar

Na dnešnej tlačovke Plavčan povedal, že „to, čo sa dialo v posledných dňoch, prekročilo všetky medze. Potrebujem chrániť svoju rodinu a aj SNS, ktorá ma nominovala do funkcie ministra školstva, vedy a športu,“ povedal Plavčan a osobitne poďakoval Dankovi. „Je to úžasný, férový a múdry človek, ktorý je na svojom mieste,“ dodal.

Pozrite si Plavčanovu poslednú tlačovku

Plavčan sa pokúsil bilancovať svoje jeden a pol ročné pôsobenie a pochválil sa zvyšovaním učiteľských platov. Na záver všetkým spolupracovníkom poďakoval a odišiel bez možnosti klásť otázky.

Plavčan odchádza
POTVRDENÉ Plavčan definitívne skončil:
Zdroj: Jan Zemiar

Vyvodenie politickej zodpovednosti je správny krok

Vyvodenie politickej zodpovednosti za závažné podozrenia z netransparentného prideľovania peňazí v rámci eurofondových výziev je správny krok. Odchod Petra Plavčana z ministerstva školstva však pomôže len v prípade, ak sa zmení systém tvorby politiky v školstve. Tvrdia to autori projektu To dá rozum s tým, že by sa mali vytvoriť pravidlá, ktorých cieľom bude v prvom rade rozvoj kvalitného vzdelávania a vedy.


Galéria

Peter Plavčan Plavčan odchádza

Nástroje k článkuZDROJ: TMZFOTO a
VIDEO: Topky/Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články