VOĽBY 2016 Posledná predvolebná debata vyvrcholila: Pozrite sa, čo všetko vám sľúbili politici | Topky.sk

Štvrtok, 21. jún 2018. Meniny má Alojz, zajtra Paulína.

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná debata vyvrcholila: Pozrite sa, čo všetko vám sľúbili politici

03.03.2016 07:28

BRATISLAVA - Ide do tuhého. Posledná debata najsilnejších politických lídrov môže zamiešať kartami tesne pred tým ako sa otvoria v sobotu volebné miestnosti. Diskutovali Robert Fico (Smer), Radoslav Procházka (#Sieť), Andrej Danko (SNS), Igor Matovič (Oľano-NOVA) a Béla Bugár (Most-Híd).


Debatu sme sledovali ONLINE

21:49 Robert Fico: "Slovenskej ekonomike sa darí, preto chceme využiť ďalšie 4 roky využiť na zvyšovanie životnej úrovne. Na toto potrebujeme stabilnú vládu. Ľudia majú jednoduchú voľbu - buď vznikne stabilná vláda alebo pravicový zlepenec."

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná
Zdroj: SITA

21:48 Radoslav Procházka: "Máte vlastnú hlavu. Slovensko má naozaj najlepšie roky pred sebou. My máme dobrý plán, aby prišli čím skôr. Ak si želáte lepšiu vládu, ako máte teraz, tak dáte hlas novej generácie."

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná
Zdroj: SITA

21:47 Andrej Danko: "Budem s takou silou ako som menil SNS, meniť aj Slovensko. Títo ľudia si zaslúžia funkčný štát. Ľudia budú u mňa vždy na prvom mieste."

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná

21:46 Béla Bugár: "Našou prioritou je stabilná, pravicová vláda, ktorá vydrží 4 roky. Budeme pevnou súčasťou tejto vlády. Dajte hlas kandidátke č. 11."

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná
Zdroj: SITA

21:46 Igor Matovič: Vyzval ľudí, aby išli voliť. "Keď prídete, budeme všetci hrdí, že nebudete utekať zo Slovenska."

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná
Zdroj: SITA

21:45 Finále: Na rade sú záverečné vyhlásenia.

21:45 Matovič má posledné sekundy. Tvrdí, aby sa ľudia nebáli, že sem opozícia navozí moslimov. Bugár tiež kritizuje Fica, že straší. "Nepomáha to."

21:45 Procházka vyčíta Ficovi, že doma hovorí jedno a v zahraničí druhé.

21:43 Fico tvrdí, že dnes bol na macedónskej hranici aj Tusk. Na žalobe trvá a zopakoval, že Smer bude brániť vytvoreniu ucelenej moslimskej komunity na Slovensku.

21:41 Jedna z posledných tém: Zahraničná politika. Bugár by stiahol žalobu na EÚ, ale kvóty na utečencov by odmietol. Nechce povedať, koľko utečencov by Most-Híd prijal.

21:40 "Sme protikorupčné hnutie," tvrdí Matovič a chváli Procházku a Bugára za ich opatrenia.

21:39 "My sme prišli s pravidlami, ktoré obmedzia nás samých," tvrdí Procházka a tiež menuje konkrétne opatrenia na čele s hmotnou zodpovednosťou.

21:36 Ďalšia téma: korupcia. "Urobili sme množstvo opatrení," tvrdí Fico a menuje konkrétne opatrenia. Hovorí, že Transparency International pochválila Smer v niektorých opatreniach.

21:35 Ani Procházka neodpovedal priamo, či pôjde so Smerom do vlády. Fico tiež neodpovedal, či by išiel so SNS do vlády. "My sme nikoho nevylúčili," povedal Fico.

21:33 Matoviča mrzí, že Bugár nevie vylúčiť vládu so Smerom. "Pevne verím, že Bugár nepôjde so Smerom." Títo dvaja politici sa dostali do roztržky. Andrej Danko neodpovedal či by radšej bral ako partnera Bugára alebo Fica.

21:31 Fico by v prípade úspechu chcel byť tretí raz premiérom.

21:30 Do konca debata zostáva ešte pol hodina. Zatiaľ prebieha pokojne. Nasledujú rýchle politické otázky.

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná

21:22 Ďalšia téma: Školstvo. Fico dokonca priznal nepriamo, že školstvo a zdravotníctvo neboli prioritou tejto vlády.

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná

21:20 Na všetky pochybenia sme reagovali. "Zákony vznikali na počítačoch Penty," tvrdí Fico, ktorý pripomenul, že opozícia mu nemá čo vyčitať.

21:19 Bugár nechce jednu zdravotnú poisťovňu.

21:17 "Don Pavol a košická skupina riadia v slovenskom zdravotníctve," tvrdí Matovič.

21:14 Na stav zdravotníctva začínajú Slováci doplácať životmi. "Nikam sa nepohneme, ak nový predseda vlády na miesto divadla na 1 200 km vzialenej hranici, sa do toho neobuje," vyhlásil Procházka.

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná

21:11 "V zdravotníctve sa všetky lukratívne časti sprivatizovali a stratové zostali štátu," tvrdí Fico.

21:06 Štvrtá téma: zdravotníctvo. "Je v katastrofálnom stave," myslí si Bugár.

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná

21:03 Matovič opäť emotívne útočí na Fica. Kritizuje jeho hospodársku politiku. "Je to rozprávka," reaguje pokojne Fico. "S týmto štát nemá nič spoločné".

20:59 Premiér nereaguje na Matoviča. Chváli sa dobrou kondíciou verejných financií. "Máme jeden z najnižších verejných dlhov."

20:56 Matovič prvý raz zaútočil na Fica. Ukázal mu grafy, že nezamestnanosť klesá za Ficových vlád najmenej z okolitých krajín. Miesta sa netvoria na Úrade vlády. Dal za pravdu aj Radoslavovi Procházkovi. Matovič by dane zvýšil monopolom či bankám.

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná

20:53 Danko chce zdaniť veľké obchodné reťazce, bankový sektor či monopoly. Tieto spoločnosti si podľa neho neplnia sociálny rozmer.

20:50 Procházka rozprával o podnikateľovi z Vrútok. Chcel tým demonštrovať, že štát hádže podnikateľom pod nohy polená. Takto to fungovať nemá.

20:45 Tretia téma: Ekonomika a podnikateľské prostredie. Fico chce podporovať hospodársky rast, pochválil sa Jaguarom Land Roverom. Fico sa tiež pochválil ekonomickými výsledkami štátu. Nezamestnanosť na Slovensku je najnižšia za posledných sedem rokov, vyhlásil.

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná

20:44 Procházkovci majú na kampaň vyše 2 miliónov eur. Ručí svojimi budúcimi prijímami, ktoré by mala strana zinkasovať za dobrý volebný výsledok.

20:42 Danko vyzbieral približne 450 tisíc eur. Matovič sa ho spýtal, ako je to možné, keďže vedie porovnateľnú kampaň.

20:41 Bugár chce minúť 1,3 až 1,5 milióna eur. S kolegom Solymosom si zobrali na to pôžičku.

20:41 Druhá otázka: Odkiaľ zobrali politici peniaze na svoju kampaň? Matovič 2 milióny eur využíva od štátu, ktoré jeho strana obdržala.

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná

20:40 "Niektorí politici nevedia, kto je súper," povedal Bugár na margo Matoviča.

20:38 "Pár skorumpovaných politikov si privlastnilo našu krajinu," vyhlásil Igor Matovič. Chce vrátiť krajinu naspäť Slovákom. "Smer je zlo," vyhlásil Matovič a dodal, že chce eliminovať Ficovu stranu. SNS a Smer vo vláde bude podľa neho vláda. Obhajoval aj svoje rozhodnutie rozosieľať letáky, ktoré vyzývali voliť SMK. S Procházkom si po dvoch rokoch podal prvý raz ruky.

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná

20:36 Bugár na začiatku obhajoval, že strana pred Maďarmi sa tvári ako maďarská a pred Slovákmi ako slovenská.

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná

20:33 Prečo dal Danko na kandidátku Martina Patoprstého? "Nedisponoval som informáciami," povedal na margo stiahnutého kandidáta. "Ešte niektoré prekvapenia chystám," povedal o vnútrostraníckej politike. Prezradil, že stiahnuť z kandidátky môže aj exministra pôdohospodárstva Vladimíra Chovana.

20:31 Prochádzka chce presadiť fungujúci štát. Danko chce budovať silný štát. Predseda SNS chce dialóg so súkromníkmi a odborníkov v štátnej správe.

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná

20:30 Fico je pripravený v prípade úspechu zostať na čele vlády celé 4 roky. "Budem makať," povedal Fico.

20:29 "Prioritou je kontinuita," vyhlásil Fico o hlavnom progame Smeru.

20:28 Diskusia sa práve začína. Moderátor Martin Strižinec otvoril prvú tému - programové priority strán.

VOĽBY 2016 Posledná predvolebná
Zdroj: repro foto RTVS


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: SITA, repro foto RTVS

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články