Kto všetko sa chce dostať do parlamentu: Unikátna MAPA kandidátov, odkiaľ pochádzajú | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Kto všetko sa chce dostať do parlamentu: Unikátna MAPA kandidátov, odkiaľ pochádzajú

Zdroj: archív
21.12.2015 07:00

BRATISLAVA - V marcových voľbách budú kandidovať ľudia z celého Slovenska. Politickí analytici vytvorili mapu s presným bydliskom každého uchádzača o parlamentné kreslo. Vďaka tomu sa môžete pozrieť, odkiaľ strany čerpajú najviac kandidátov. Ktorá strana je najviac bratislavská, ktorá zastupuje najviac juh, stred či západ Slovenska? Pozrite si mapu.


Spoločnosť POLITICAL CONSULTING zverejnila analýzu kandidátnych listín z hľadiska ich územného zastúpenia. Inými slovami, analytici sa pozreli, z ktorého kúta Slovenska pochádzajú kandidáti politických strán. Z analýzy vyplýva, že “najbratislavskejšou” stranou je SDKÚ-DS, za ňou nasledujú Zelení a liberáli z SaS.

Konzultant spoločnosti Daniel Kerekes vypočítal podľa trvalého pobytu kandidátov priemerné umiestnenie kandidátok jednotlivých strán a tiež ich priemernú vzdialenosť od Bratislavy. „Na rozdiel od minulosti, kedy územnú reprezentativitu v parlamente zabezpečoval aj volebný systém pomocou volebných obvodov, je dnes toto v rukách politických strán”, uvádza Kerekes a dodáva, že „s výnimkou menšinových strán pokrývajú strany viac-menej všetky regióny; počtami však dominuje západné Slovensko”.

Za najviac vzdialené od Bratislavy sa vykryštalizovali kandidátky nových subjektov ako sú VZDOR, Odvaha alebo Strana moderného Slovenska a tiež kandidátka Komunistov.

Pozrite si mapu


Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: SITA, politicalconsulting.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články