°C

Piatok, 5. marec 2021. Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav.

Piati zadržaní migranti vo Švédsku: Dánsko malo problém určiť národnosť mužov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Thinkstock.com
27.05.2016 14:20

ŠTOKHOLM - Piati mladí muži ako vôbec prví migranti dorazili do Švédska pešo z Dánska, keď prešli cez most a tunel naprieč úžinou Öresund, informovala dnes tlačová agentúra AP.


Hovorca kodanskej polície Steen Larsen povedal, že skupinku zadržali 12. mája na švédskej strane a odovzdali ju imigračným orgánom. Dánska strana nevedela určiť, akej národnosti boli zadržaní muži a švédske imigračné orgány sa odmietli k prípadu vyjadriť. Hovorkyňa správy Öresundského mosta Sanna Holmqvistová dnes povedala, že pracovníci informovali príslušné orgány hneď po tom, ako migrantov spozorovali prostredníctvom bezpečnostných kamier. Dánom sa ich nepodarilo lokalizovať, a tak ich zadržali až o päť hodín neskôr Švédi. Holmqvistová doplnila, že zadržaní migranti sú stále vo väzbe.

Dánsko i Švédsko sprísnili od januára pohraničné kontroly po tom, ako sa mnohí žiadatelia o azyl pokúšali prejsť cez hranice pešo. Všetci riskujú pokuty za to, že kráčajú cez most po železničnej trati. Závesný most a tunel cez prieliv Öresund tvoria diaľničné a železničné spojenie dánskej metropoly Kodaň so švédskym mestom Malmö. Öresundský most je dlhý vyše 7800 metrov, a je tak najdlhším kombinovaným mostom v Európe.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: thinkstockphotos.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články